Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

silent piano mu, sielent system mi?

• beetle_juice • 13 Temmuz 2009 03:05 • #558948
    ben akustik piyano çalıyorum ama gerek ev halkı gerekse de apartman sakinleri cıkan seslerden benim kadar hosnut olmadığı icin bir an önce kulaklıkla çalışabileceğim bir ürün almak istiyorum. kesinlikle dijital piyano almayı düsünmüyorum..bu durumda iki secenek kalıyor..silent piano ya da sielent system denen bir ürün ki, piyanoya takıldığı takdirde silent piano islevi görüyormus ama piyanoma zarar verir mi ya da tercih edilen bir sistem midir süpheliyim..firmaya sorduğumda bunun 15 yıldır cok yaygın olduğunu ve özellikle akademisyenlerle ögrenciler tarafından sıklıkla kullanıldığını söylediler..silent pianolar ise pahalı olmakla beraber muhtesem seyler ama henüz 2.ellerine rastlamadım..o halde sielent system taktırmak mı? uygun bir silent piano için beklemek mi? yoksa pedalla ses kısmaya devam mı? hangisinin daha uygun olduğu konusunda bir fikir beyan eden olursa sevinirim..tesekkürler..