Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

ibanez js signature klavyesi ! ve RGT series gövde ağacı hakkında

• 7up • 25 Ağustos 2009 00:44 • #558984
    selam iki gitar hakkında sorum olacak
    birincisi ibanez js signature klavyesi özel olarak joe satriani için tasarlanmış.. klavye fender klavyesi gibi bombeli şekilde.. benim sormak istediğim şudur.. bu ayarda başka bir ibanez gitar var mıdır (yine japon üretimi olmak kaydı ile) ? ayrıca bu tür klavyenin adı nedir ne denir bombeli klavyelere ?

diğer gitar RGT220 nin gövdesi dişbudak ağacından imal edilmiş.. aradığım ton mid ağırlıklı bi ton ve standart olmasını istemem yani tabi ki setup ve amfinin gitarın, manyetiğin hatta tuşenin tonu etkilediğini biliyorum ama gitarın ağacı da önemli.. ve dişbudak gövdeye pek rastlamadım işin aslı.. kullananlar bilenler varsa model hakkında bilgi verebilir mi ?

teşekkürler...
  • Leviathan • 1 Eylül 2009 21:58 • #558987
    merhabalar..

bombeli klavye arıyorsan 98 öncesi çıkışlı japon s serisi gitarları bir dene derim. ayriyetten satriani'nin kullandığı fretler de önemli, satriani jumbo fret kullanmaz. satriani normal fret de kullanmaz. satriani'nin kullandığı fret'lerin seri nosu "6105"dir.
    bu fretler ne jumbo kadar kalın, ne de normal fretler alçaktır. daha doğrusu şöyle tarif edeyim; insanlar jumbo fretleri, fretler gitar klavyesinden diğer fretlere oranla daha yüksekte kaldıkları için severler. bu sayede tap/hammer on/pull of/, pena vuruşu yapmadan sadece sol parmak basış gücüyle yalın ses çıkarma işi daha rahat olmaktadır. ama jumbo fretler kalın olduğu için 15. perde sonrası fretler arası daralmaya, sıkışmaya, arasına insan parmakları girememeye başlar. işte 6105 fretler bunun için yapılmış, hem jumbolardaki kadar rahat tap yapıyporsun, hem de ince perdelerde sorun olmuyor.

sanırım senin istediğin gitar bahsettiğim dönemlerden kalma s540'lar.. çok efsane gitardır..
  • Leviathan • 1 Eylül 2009 22:00 • #558988
    ama s540'ların fretleri jumbo sanırsam, gerçi klavye uzunluğuna göre jumboların rahatlığı değişiyor çalımda