Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

gitar processor öneri ve yardım?

• sucellus333 • 17 Eylül 2009 12:11 • #558993
    selam processor almayı düşünüyorum, distortion pedalım ve chorus pedalım var ama setupdan vazgeçip processor e karar verdim önerebileceğiniz model markalar var mı? boss gt8 ve 10 önermeyin tonları güzel ama kullanım rahatlığı yok...onun dışında zoom denedim onuda sevmedim çok dijital geldi üst modeliydi denediğim neyse boss me 70 iyi dediler netten baktım demolar güzelde zaten demosu kötü alet yok..kısacası bütçem 600tl olacak gibson fly v gitarım var tarzımda heavy metal glam blues vb 70ler falan...
    sürekli çalıştığım için gidip deneme imkanım olmuyo en azından bi iki marka model söylerseniz kısıtlı zamanımda bakabilirim...şimdiden teşekkürler...
  • kutay__ • 28 Eylül 2009 21:19 • #559000
    boss me70 almanı tavsiye ederim. kullanımı zahmetsiz ve efektif, sesi de gayet yeterli.
  • Single_FACTOR • 28 Eylül 2009 21:45 • #559001
    Amfi al
  • sucellus333 • 5 Ekim 2009 09:19 • #559007
    sanırım boss me 70 alıcam başka önerisi olan varsa onuda inceleyeyim? bu sırada marshall anfim var 20senedir aynı anfideyim memnunum bana lazım olan sesi zoom gibi dijital olmayan bi processor...
  • AtAvratStrat • 24 Ekim 2009 15:20 • #559027
    Hocam processorle analog kiyas kabul etmez.Ama siz distorsionunuzu tutun chorusunuzu satin ve tc electronics g system edinin diyecegim.Bu yontemi dusunmus olabilirsiniz ve fiyati cok pahali gelmis olabilir ama sizin aradiginiz tek cozum budur.Fiyat fazla geliyorsa boss gt-6 -8 -10 serisinden birini edinin.Kullanimi zor degil ben gt-8 kullaniyorum ama satmayi dusunuyorum bir miktar para ile tc electronics e donus yapacagim.Boss analogda her nekadar yetersiz olsa da processor piyasasinda zoom ve line6 dan iyi benim fikrimce.Zoom dan bir arkadasim cok sitemli.Line 6 yi da ben denedim cok yapay geldi tonu.Hepsini denedikten sonra gt 8 aldim en sonunda.Ama basta da soyledigim gibi analog distorsion analog wah ile processordeki versiyonlari arasinda daglar kadar fark var.Analog distorsionunuz oldugu surece gt8 e external baglanabiliyor bildigim kadariyla.Gt 10 a da baglaniyordur gt6 hakkinda bilgim yok.Kullanimi acisindan da problem yok 4 tane bankiniz var tek tusla 8 ton degistirebiliyorsunuz.Bence su pozisyonda boss gt8 veya gt10 almanizda fayda var.Gt 10 daha gelismis birkac moda sahip 2. el temiz bulursaniz 1. tercihiniz olsun derim.Malum gt-8 in sifiri su anda bulunmuyor galiba.Me 70 in 0 i var ama inanin kullanmasi gt serisinden cok daha az pratiktir.Son olarak tavsiyem de iyi bir amfi alabiliyorsaniz almanizdir.Cunku lambali veya saglam transistorlu bir amfiniz olmadan ne analog setle ne de bir processorle kusursuz tonlara erisebilirsiniz.Yardimci olabildigimi umuyorum iyi calismalar...
  • sucellus333 • 9 Kasım 2009 12:35 • #559037
    gt8 sıfır vardı aldım gayette sevdim aleti. o kadar eleştiri gelmiş yok distortionu çok kötü kullanımı çok zor şu bu falan bence insanlar kullanmayı becerememiş eğer aleti tonlarsanız ağzınız açık kalıyo seslere günler ve saatlerce uğraştıktan sonra istediğim tonları buldum hatta analog distortion pedalımı kullanmıyorum şu an gt8 inkiler yetiyorki gainleri kısıyorum yumuşasın diye...özellikle vuruş sertliğine göre efekt değiştirmesi eğlenceli oluyor yumuşak tuşe clean sert vurunca dist e dönmesi evde çalışırken baya eğlenceli oluyo delay çok sağlam sonsuza kadar gidiyo susmadan azalmadan:)
    bu kadar gt8 kullanıcısı gördüm kimse bu özelliklerini bile bilmiyo haberi olmadan alet kötü diye satmış bence gayet iyi ctl pedalıda çoook faydalı...neyse sağolun memnunum bu aletten zaten evde çalan bi gitaristim tabi ki daha iyileri vardır ama marshall gibson ın üstüne bu aleti alınca beni tatmin etti yeterince...
  • kutay__ • 14 Kasım 2009 00:01 • #559041
    sucellus333 hislerime tercüman oldun. :)
  • pelingrsy • 18 Kasım 2009 17:14 • #559047
    marshall anfi bende alıcaktım ama kararsızım ıyı mmı gercekten
  • forget_it • 4 Aralık 2009 10:49 • #559063
    drive tonları için beklentilere cevap verecek bir alet yok henüz. ( en azından benim için ) o nedenle cidden iyi bir anfin varsa ( drive için ) kurtarabilir durumu ama yoksa ve müziğin benim gibi drive/overdrive tonlarının üstüne kuruluysa hiç alma.. ilk fırsatta satar ve zarar edersin.