Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Vox night train/Marshall haze 15 Tavsiye

• halilfirat • 18 Kasım 2009 22:21 • #559051
    Selam arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır Vox night train ve Marshall Haze 15 amfileri arasında gidip gelmekteyim bana bu amfileri kullanan arkadaşların yorumları gerekiyor hangisini önerirsiniz bana?Avantajları dezavantajları nelerdir?İki amfininde tonlarına bayıldım,şu an marshall mg 15dfx amfi kullanmaktayım,bu seferki farklı olsun vox alayım diye düşündüm.Benim tarzım blues tonundan(hafif gain) metala kadar gidebiliyor çünkü evde çalıyorum bir gruba dahil değilim.Herhangi bir şarkıyı çalabiliyorum yani...Şimdi bu 2 amfiyi oldukça araştırdım yurtdışından alıcam ve fiyatlar aynı sayılır yani fiyatlar konu dışı,düşüncelerime gelirsek,marshall tonu biraz daha mid bass ve overdrive' yelpazesi daha geniş sanki ayrıca foot switch var vox ise daha karakteristik ve parlak ayrıca thick ve bright diye bir swicth'i var tonu kalınlaştırıyor ekstradan 1.5watt çalışabiliyor bunun bana ne gibi bir faydası olur ya da zararı?Diğer taraftan ,anladığım kadarıyla clean tonu yok vox'un...Bu çok kafamı karıştırdı açıkçası neredeyse emindim Vox alıcaktım Tonlarına bayıldım ama clean olmadığını fark ettim..belkide yanlış biliyorum bu konuyu tam olarak aydınlatamadım henüz.Varmı yok mu bilmiyorum.Boyut açısından vox daha uygun ...marshallda fx loop var voxta yok gerçi benim için bir manası yok efekt pedallarım var.Aşağı yukarı eşitler benim için ama şu clean meselesine bir ışık tutarsanız çok sevinirim.Ayrıca başta söylediğim gibi Kullananlar memnun olduğu ve şikayetçi olduğu şeyleri bana bildirirse çok işime yarayacak.Bu amfiler hakkında en ufak bir düşünceniz bile benim çin önemli.Teşekürler.
  • halilfirat • 18 Kasım 2009 22:24 • #559052
    Pardon 1.5 watt değil 7.5 watt çalışabiliyor.
  • Single_FACTOR • 19 Kasım 2009 19:44 • #559053
    Marshall Haze 40 denedim, parametreleri aynı.
    şunları söyleyebilirim
    1-hindistan üretimi, 2 -amfi çok fazla ısınıyor,bunun sorun olup olmayacağını bilemiyorum ama JTM serilerinde sürekli trafo yakma sorunu bunda yaşanırmı bilemem 20-25 dakika denedim 2-3 saat sahnede yüksek volümde çallınca ne olur bilemem 3- cleanlar çok parlak,
    4-clandan OD boost a geçtiğinizde ton ve seviye farkediyor.
  • halilfirat • 25 Kasım 2009 13:43 • #559054
    Teşekkürler yorum için.bende cevap yazmayınca kimse uzunca bir süre can elektronikte vox'u denedim zuhal müziktede marshall haze 15 i denedim ...Marshall haze 15 almaya karar verdim çok daha hoşuma gitti iyiki gidip denemişim diyorum kendime =) Ama bu trafo sorununu araştırmam gerekli..