Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Amatör-Prof arası gitar bakıyorum, pedal destek, modifiye ye açığım.

• Day_of_chaos • 1 Aralık 2009 13:05 • #559056
    Selamlar,
    bende ibaez grg170dx / dicitech rp80 / IBZ10G var.
    metallica hastasıyım ama doğru düzgün hiç bi şarkısından haz alamıyorum çalarken. tonlar uyuşmuyor.
    jackson gitarları çoğu kişi tavsiye ediyor ama hangi model daha uygundur bilmiyorum.
    manyetikleri mi değiştireyim pedal mı alayım. yoksa o gitarı salla bi işe yaramaz gitarı değiştir mi dersiniz?

Teşekkürler...
  • sucellus333 • 1 Aralık 2009 13:22 • #559057
    o gitara manyetik alma herkes çok övsede ibanez ibanez diye ıhlamur ağacı bi gövdeye sahip o ağaçtan gitarı bırak sandalye yapamassın birde kulp bulmuşlar ıhlamur ağacı hafif bi ağaçtır tonlara bilmem ne falan boşver sen bu masaları ıhlamur ağacı denen şey 60tl lik öğrenci gitarlarında maliyet ve kesimi ucuz olduğu için kullanılır...
    jackson güzeldir yani japon mallarını denemiştim gayet başarılı üst modellerinde seymour duncan da var ille emg manyetik almaya gerek yok yeterli olur...
    bir sorunda o anfiyle pedalla sert bi ton elde edemessin herşeyi değiştirmekde çok pahalı olur sen bence hepsini unut parayı biriktirip gitar al, bazıları atıyorum 1000tl var gitar anfi pedal alcam diyo hata yapıyo ne kadar paran varsa hepsini gitara ver alabildiğinin en iyisini al diğerleri zamanla gelir...
  • Day_of_chaos • 1 Aralık 2009 13:28 • #559058
    tamam da marka ve model? / amfiyi değiştirmeyi düşünüyorum zaten. manyetikte emg81 öneren çok.Ama hiç duymadın canlı sesini.
    tarz olarak megadeth metallica parçaları ağırlıklı... 1000 ytl civarı sıfır veya ikinci el farketmez.
  • sucellus333 • 2 Aralık 2009 09:24 • #559059
    marka model diyosunda milleti takma gidip deneyeceksin bakarsın sesi güzeldir klavye hoşuna gitmez vs gibi zevk meselelerine kalıyor olay. jackson da benim hoşuma giden modeller genelde 2000e çıkıyo onun dışında modifiye yapmadan kullanacağın bi gitarda schecter marka ben siyahını ankarada denedim gayette iyi fiyatlarda uygun
    http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=6782&gid=1511
    bu linkten bakabilirsin hem üstünde emg de var illa emg istersen bi gitar alıp üstene emg parası verene kadar bundan alabilirsin ve gibsonlar gibi maun ve akçaağaçtan yapılıyo bu ağaçlarla emg birleşince diğer ağaçlardan daha iyi sonuç veriyor bana göre...
    bence vaktin varsa bi kaç müzik evi gez ıhlamur ağacı olmayan para el verirse emg ya da seymour duncan lı bi gitar seçebilirsin...illa emg olsun diye bakma ben emg fazla sevmem çünkü clean tonları kötüdür duncanla dimarzio manyetikler hem serttir hemde clean tonları iyidir...
    eğer fazla gezinmeye vaktin yoksa internetten bakın gitarlara modelini sevdiğin gitarı youtube da arat senin benim gibi insanlar demo koymuş oradan saf seslerinide duyabilirsin amatör halde son aşamadada müzik evlerine gidilebilir... milletin gazına gelme önce uzun uzun dene tek tavsiyem budur...
    amfiye geline marshallar daha sert karakterlidir..
    pedala gelince tek bir analog pedal alabilirsin ikince el ve kaliteli bulacağında boss un pedalları metol core vb...
  • Day_of_chaos • 3 Aralık 2009 00:36 • #559061
    ESP LTD MH 50 alıcam sanırım. manyetik ve pedal takbiyesi ile adam olur sanırım bi süreliğine. evde kendi halimde çalıyorum gitar. sahnelik bi durum yok yani o kadarlık bi gitarı bütçe kaldırmaz zaten :)
  • forget_it • 4 Aralık 2009 10:46 • #559062
    jackson dk2 al paşalar gibi rock-metal türevlerini yap.
  • OptimusPrime • 11 Ocak 2010 19:21 • #559080
    Dostum Cort X-TH model gitarı sana tavsiye edebilirim. Kirk Hammett'ın signature gitarı olan ESP KH602 ile çok ufak detaylar haricinde neredeyse aynı özelliklere sahip (neck-thru, emg 81-85 aktif manyetik vs..) ve 4'te 1 fiyatına. Bir de pedal desteğine açıksan, güzel bir amfi ile metallica parçalarından istediğin zevki alabileceğinden eminim.
  • halilfirat • 16 Ocak 2010 01:51 • #559101
    Bende ibanez rg 320 fm var üzerinde orjinal dimarzio manyetikler var gitarımı cidden severim cleandede distortiondada gayet başarılıdır tabi elinizdeki amfiye göre değişir mevcut amfinle pek performans alamazsın, -güzel bir hibrit amfi alabilirsin mesela başlangıç olarak- ama gitarımı öneririm biraz araştırırsan zamanında bir çok virtuözde kullanmış olduğunu görürsün,ayrıca çok daha güzel bişey söylemek isterim X2N manyetik takarsan köprüye tadından yiyemezsin öyle söleyeyim prestige ibanez soundu alırsın... şu an ilanımda mevcut zaten olarak ,gitar 6 senelik tertemiz transparan mavidir.
  • ıssızadam • 10 Şubat 2010 13:47 • #559129
    kardeş bunu al hayatının sonuna kadar kullan jackson ya da başka bi model alacağına.floydu felan çok kötü bundaki floydu vai satriani kullanıyo

http://www.garaj.org/ilan/494169/efsane-ibanez-rg570-elektrogitar
  • Day_of_chaos • 29 Mayıs 2010 06:19 • #559229
    cort evl z6 ya da k6 almayı düşünüyorum artık. fr pek kullanmıyorum ve sorun yaratır diye z6 ya daha sıcak bakıyorum.