Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Jackson DK2 veya Cort X-TH

• OptimusPrime • 8 Ocak 2010 16:42 • #559074
    Arkadaşlar merhaba;

Şu anda hobi amacıyla ve sadece kendimizi eğlendirmek için kurduğumuz bir grup içinde lead gitar çalmaktayım ve Cort M200 gitar ile Laney LX35D amfi kullanıyorum. Artık kaliteli bir gitar satın almak istiyorum ve daima hobi olarak çalacağım için tabiri caiz ise ömürlük bir gitar almak istiyorum. Genelde rock/metal çalmaya çalıştığımız için aklımda ilk olarak ikinci el Jackson DK2 almak var. Ancak Cort X-TH modelinin özelliklerini ve fiyatını gördükten sonra ikinci el Jackson (HSS) yerine Cort X-TH'yi (HH) tercih etmem yerinde olur mu ?

Aslında yeni bir gitar almak istememdeki en büyük etken cort m200 ile 15.perdeden sonra doğru düzgün ses alamıyor olmam. M200'de stok manyetikler bulunuyor, Jacksonda HSS Seymour Duncan, X-TH'de ise EMG 81-85 Aktif set bulunuyor.

Şimdi sizlere iki sorum olacak.

1. Lanex LX35D amfimi DK2 veya X-TH ile kullandığımda seslerini son perdelerine kadar net ve sustainli olarak alabilir miyim ? yoksa bu amfiyle cort m200'den aldığım sesin kalitesinin üzerine çıkamam mı ?
    2. Jackson DK2 (ikinci el) Cort X-TH (sıfır) arasında hangisini tercih etmeliyim.

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...