Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Rockson Elektro Gitar

• MosCom • 25 Ocak 2010 11:34 • #559111
    Arkadaşlar merhaba,

Başlayacağım gitar kursunun yetkilisi bana Rockson RZ 555M gitarı önerdi. Yanlız internetten biraz araştırma yaptım fakat adına pek rastlayamadım. Sizce ne yapmalıyım, farklı bir gitarmı önermesini istemeliyim yoksa bu gitarı alayım mı? Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar..

(İşin daha çok başında olduğumdan markalar hakkında pek fikrim yok)
  • MosCom • 26 Ocak 2010 09:09 • #559113
    yorum yazmaya deymeyecek bir gitar yani :P
  • OptimusPrime • 26 Ocak 2010 15:46 • #559114
    Aslında evet pek yorum yazılacak gitar değil :)) Ama zaten yeni başlayacağın için fiyatı uygun en azından (200-250TL) Şöyle derslerini bir al, bakalım çalabilecek misin ? Çalmayı sevecek misin ? Ne tarz çalacaksın ? Gitar için ne kadar para arcamaya hazır olacaksın ? ondan sonra iyi gitarlara bakarsın.

Bu gitarı yeni bir başlangıç için alırsın, çalmayı öğrendikten sonra yukarıdaki seçenekler dahilinde gerçek bir gitar seçersin kendine, rockson'da sana hatıra kalır, asarsın duvarına :) Fazla düşünmene gerek yok yani, zaten bu fiyatlara alacağın gitarların birbirinden pek bir farkı olmayacaktır.

Ama param var ve çok hevesliyim, sonuna kadar çalacağım bu gitarı dersen, üzerine bir o kadar daha koyup seni en az 2 yıl mutu edecek gitarlar alabilirsin.
  • MosCom • 26 Ocak 2010 16:53 • #559115
    Teşekkür ederim OptimusPrime,
    Zaten ilk aşamada gerçekten iyi bir gitar almak banada mantıklı gelmiyor ama eğitim sırasında elimde kalmadığı sürece veyahut hay ben bu işe nerden girdim dedirtmediği sürece sorun yok :)

İyi Çalışmalar..

(y a d a) dejenere olmuş o yüzden veyahut kullandım :))))
  • kutay__ • 26 Ocak 2010 21:52 • #559116
    makaleler bölümünde konuyla alakalı bir yazım var. belki işine yarayabilir. başarılar.
  • OptimusPrime • 27 Ocak 2010 00:31 • #559117
    Mutlaka elinde kalmaz durup dururken ama şöyle bir 6 ay sonra yeni bir gitar istemeye başlarsın. E tabi bunun yanında amfi, pedal ya da işlemci de istersin :))) Pahalı iş yani, sen şimdilik bununla başla sonrasına bakarsın.

Bu arada ya da diye doğru şekilde yazarsan sorun çıkmaz :P
  • MosCom • 27 Ocak 2010 09:20 • #559118
    Teşekkür ederim •kutay__•,
    Makaleni okudum, benim gibi yeni başlayan arkadaşlara gerçekten yardımı olacak bir yazı..
  • MosCom • 27 Ocak 2010 09:23 • #559119
    Açıkçası sap atması ya da sürekli akor yapılması gerekir diye birşey okumuştum. Ondan dolayı biraz korkum vardı.

Ciddi anlamda araştırma içine girince gördümki gerçekten pahalı bir hobi olacak benim için. Dediğin gibi bu gitarla başlayıp sonrasına bakmak daha iyi olacak.

(Haklısın ben yanlış kullanmışım) :)
  • OptimusPrime • 27 Ocak 2010 14:02 • #559120
    Düzgün şekilde kullanır ve muhafaza edersen sap atması olayının devamlı yaşanabilecek bir sorun olmadığını düşünüyorum, gitarın markası/modeli ne olursa olsun. Ama akor kaçırması tamamen gitarın üzerindeki floyd rose sisteminin kalitesi ile ilgilidir. Gitarın markasını ve fiyatını göz önüne alırsak devamlı akor kaçırabilecekmiş gibi görünüyor :)) Bana kalırsa sabit köprülü bir gitarı sana daha çok fayda sağlayacağını düşüüyoru. Mesela o fiyat aralığında Cort Z42 var, sbit köprülü gitar seçersen akor kaçırma sorunun olmaz.