Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

LTD AX-50 nasıldır yardım

• apo_1903_2 • 19 Şubat 2010 17:31 • #559135
    arkadaşlar LTD AX-50 nasıl bir gitardır sahneye falan yeterli olurmu emg taktırsam diger özellikleri nasıldır
  • jacobs • 19 Şubat 2010 18:49 • #559136
    aynı alet arkadaşımda kullanmıştı ama o gitardan fazla birşey bekleme üstüne biraz daha para koyup epiphone lp100 al ya da ben o tarz kasa sevmem illa ax-50 şeklinde olsun dersen B.C. Rich Virgo Vintage Celtic Onyx VOGCO ya da dean vendetta 1F bunları tavsiye ederim ayrıca dean e birde sağlam bir dist eklersen tadından yenmez duruma gelebilir :)
  • OptimusPrime • 19 Şubat 2010 23:11 • #559137
    Kaba olarak hesaplarsak gitar ve EMG manyetikler (taktırması, uğraştırması vs..) sana 900-1000 liraya malolacak. Sonucunda ise agathis gövdeli bolt-on bir gitarın olacak elinde. Sakın ESP-LTD'nin marka kalitesi olacağını düşünme bu gitarda ve bence bu seçenekten uzak dur. Nasıl bir yerde sahne yapıyorsun bilmiyorum ama evde bile çalsan bu gitardan bişey olmaz :)

Ben hiç uğraşmadan 1.100 lira civarında para verip Cort EVL K-6 ya da X-TH al derim. Çünkü diğer seçenekten 200 lira kadar fazla verirsin ama elinde maun gövdeli, EMG 81-85 aktif manyetikli ve neck-thru bir gitar olur.
  • apo_1903_2 • 20 Şubat 2010 20:47 • #559140
    hocam cort markasını sevmiyorum daha önce cort x6 kullandım.başka amerikan markalarınıda inceledim B.C. Rich Special Edition IT Warlock SEWGITS var mesela bunu önerirmisin peki.
  • OptimusPrime • 22 Şubat 2010 13:19 • #559146
    Ama kullandığın X6 ile X-TH yi birbiriyle karştırmamak lazım. Yani JS1 kullanıp beğenmeyerek, Jackson'a düşman olmak gibi anlamsız bişey olur bu :) Sana şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki ben Cort X-TH ile B.C. Rich Special Edition IT Warlock SEWGITS'i de karşılaştıramam. Çünkü sadece iki gitarın manyetikleri arasında bile çok farklar var. Kaldı ki gövde ağacı, sap bağlantı şekli ve üretim yeri açısından da incelersen hala cort diye ısrar ederim ben sana.

Zaten söylediğin BC Rich Çin, X-TH Kore malıdır bilgin olsun. Mesela ben ESP KH602 kullanıyorum ve X-TH ile arasında inanılmaz farklar var demem, çünkü neredeyse aynı gitar. Ben KH602'yi Amerika'dan Türkiye'deki X-TH fiyatına aldım ama KH602'nin fiyatı Türkiye'de 3500TL. Yani X-TH'nin kalitesini çözmen için söylüyorum bunları.

Bence sen önce bir müzik markete git ve önce bir cort x-th'yi ve aynı özelliklere sahip ibanez RGT6EXFX'i bir dene. Sonra senin gitarları deneyip kararını ver. Sakın çalmadan gitar alma.
  • apo_1903_2 • 23 Şubat 2010 01:06 • #559147
    hocam teşekkürler ama benim olan bir malı deneme gibi bir şansım yok.o yüzden siz degerli arkadaşlarıma soruyorum.eger şansım olsa giderim denerim hepsini begendimi alırım bizim burda ki müzik markete sipariş verirsin o getirtir ve o malı almak zorundasın böylebir durum oldugu için mecburen denemeden almak durumundayım.imkanlarım dogrultusunda bakıyorum youtubeden falan aynı gitarı çalanların videoları falan o yüzden sana teşekkür ederim...
  • OptimusPrime • 23 Şubat 2010 14:53 • #559148
    Sen de haklısın, bunun üzerine söylenecek birşey kalmadı artık. Şansın açık olsun dostum...
  • curcunato • 8 Nisan 2010 18:00 • #559200
    benim eski gitarımdı.. valla ne yalan söyleyeyim onu satıp ibanez aldıktan sonra ibanezin sesi sivrisinek gibi gelmeye başladı.. ben tonundan gayet memnundum.. oldukça sertti.. en azından v8 v7 s1 manyetiklerden iyidir.. bunları söylerken de gitarın mükemmel olduğunu da sanma.. dezavantajı ağır olması.. omuzlarını bayağı bi yorar.. bi de telleri klavyeye fazla yaklaştırma şansın yok.. daha doğrusu var ama cızırtıdan rahatsız olabilirsin.. o yüzden solo atarken parmakların yorulabilir.. ama ritm konusunda oldukça rahattır.. sabit köprü olduğu için sustain de oldukça iyiydi.. ne düzeydesin bilmiyorum ama başlangıç için alınabilir bi gitar.. ama ritm çalacaksan!! diğer bi dezavantajı da şekil gitar olduğu için her ne kadar gözün ya da diğer organlarına baktığın gibi baksan da mutlaka 'tak' 'çat' gbi sesler duyarak "anaa çarptım ya la gitarı" şeklinde kendi kendine dövündüğün anlar olur.. ne günlerdi be..
  • freestyleminds • 24 Mayıs 2010 02:22 • #559224
    1100'e Cort EVL K-6 ya da X-TH hangi akla hizmet alınabilir ki ? Elinizde 1100 TL var ve ilk seçneğiniz Cort...? 1100 TL ye o kadar çok seçeneğiniz var ki ''Bu hangi müzik tarzını yapıyorsanız yapın'' Cort'u bedava verseler yok demem diğer türlü pek kullanışlı bir gitar olduğunu söyleyemem... Cort'a vereceğim paraya 800 TL Jackson JS30DK Dinky düşünürüm ya da 1020'ye Ibanez S470 düşünürüm tereddütsüz...
  • Gazzler • 26 Mayıs 2010 17:03 • #559225
    Açıkçası Cort bana da pek mantıklı gelmedi