Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Vokal prosesörü önerisi istiyorum...

• Imploser • 6 Mart 2010 23:28 • #559176
    Fiyat/performans bir prosesör istiyorum. Alternatif rock/metal cover yapıyoruz. Sesim bas; clean, brutal, scream tonlarını kullanıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler...
  • Mino • 16 Mart 2010 13:04 • #559177
    Bütçe belirtilmemiş ama TC electronic'in vokal prosesörleri benim kulağıma iyi geldi. VoiceLive 2'nin özellikle hastası oldum. Firmanın bütçeye göre modelleri mevcut. Compel'in sitesinden bakabilirsin.
  • Imploser • 28 Mart 2010 13:34 • #559185
    Senin denediğin var mı bunlardan Mino?

1- Bütçe maksimum 1000 TL, 1000'i veren 200'ü de verir diyip 1200TL'lik önermeyin lütfen çünkü bunu da zorlayarak alacağım.
    2- Phantom power beslemesi mutlaka olmalı, tercihen dahili ses kartı olsun istiyorum.
    3- Öncelikli amacım farklı şarkılarda farklı equalizer profili oluşturup şarkı bazında tek tuşla geçiş yapmak. Delay, reverb, vibrato, octave özellikleri benim için ikinci planda.
    4- Alacağım prosesör aşırı mekanik sese kaçmamalı. Örneğin Digitech VX300 ile ilgili birkaç video izledim: efektleri yapmacık geldi biraz, natural modda bile cızırtılar söz konusuydu.
    5- Harmony özelliği olanların diğerlerinden farkı nedir bunu anlayamadım.
  • Mino • 2 Nisan 2010 00:29 • #559186
    TC Electronic VoiceLive uygun duruyor. Phantom desteği de mevcut. 938 lira + kdv yapıyor. 1100 ytl ediyor. Peşinde 1000 ytl ye olur gibime geliyor. Harmony konusu çoklu ses istediğin zaman 3 lünden 5 linden söylemeni sağlıyor canlı olarak. Kendi presetlerini kaydedip tek tuşla geçmek de mümkün. Ben denemedim klavyeci olarak ama bizim vokal kullanmayı düşünüyor. Şahsen dinlediklerim arasında en iyisi geldi kulağıma.