Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Canlı konser performans kayıt tekniği ?

• angelmad • 2 Haziran 2010 23:21 • #559230
    İlk buraya bilgisayarıma kayıt yapmak için kullandıgım malzeme ile konserimizi kaydedebilirmiyim diye yazıcaktım ( mikrofon tutarak ) ,fakat şu an aklıma mixere bağlamak geldi...

Nasıl olsa tüm mikrofonlar tesisat falan mixere bağlı olacak.Acaba mixere leptopu bağlasam güzel kayıt alınabilir mi ? sorun falan çıkar mı ?
    Bilgisi olanlar lütfen yazsın.
  • Leviathan • 3 Haziran 2010 01:51 • #559231
    alırsın ama pek güzel olmaz, üzerinde filan da oynayamazsın atıyorum gitar kısık kalmışsa sonrada açamazsın falan filan.

haa şöyle 16 girişli bir external bir ses kartım var dersen o zaman kanal kanal neden olmasın
  • angelmad • 3 Haziran 2010 13:01 • #559232
    peki en sağlıklı kaydı nasıl alabilirim ?
    profesyonel grupların konser kayıtları nasıl yapılıyor mesela ?
  • kutay__ • 8 Haziran 2010 03:07 • #559238
    bir laptop un olduğunu düşünürsek, imkanların dahilinde en sağlıklı kaydı mikserin çıkışını ses kartının line in kısmına bağlayıp alabilirsin. tabi bu ses kartının hız ve stabilite olarak firewire olmasını tavsiye ederim.
    dünyada bu işi çok büyük paralar harcayıp yapıyorlar çünkü canlı kayıt iyi sonuç bekleniyorsa en zor kayıt stilidir.
    ortalama olarak şunu söyleyebilirim. bir mac bilgisayar, logic ya da pro tools endüstri standartları denilebilir. ses kartları konusu zaten apayrı bir olay ona hiç girmiyorum.