Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

fenderrr!!

• memettt • 3 Temmuz 2010 02:11 • #559268
    Merhaba arkadaşlar.Kullanmışlar sahibi olanlar ve gerçek anlamda fikir sahibi olan arkadaşlar varsa bir amerikan fender ile meksika fender arasındaki farkları yazabilir mi?Duyduğuma göre herşeyi aynı fakat vergiden düşürmek için meksikada birleştiriliyormuş parçalar.Bu ne kadar doğru?Yani meksika mı alayım 2 kat para verip amerikan mı?
  • memettt • 3 Temmuz 2010 11:38 • #559269
    fenderrr!! bi bakın

Arkadaşlar bir tane daha sorum olacak.Meksika fender mi epiphone les paul mu? Yani tarzım blues.Jimi Hendrix olsun yeri geldi mi Yavuz Çetin yeri geldi mi Eric Clapton ve yeri geldimi Teksas mesala Hooker.Ara sıra da ne biliyim duygusal tarz sololar mesala hollow years konser solosu Cem Köksalın kalbim bomboşu.Yani bu tarzlara meksika fenderle mi yoksa epiphone les paulle mi daha rahat kavuşulur?Bi yardım edin şu aralar çok ihtiyacım var.
  • Single_FACTOR • 4 Temmuz 2010 02:13 • #559271
    fenderrr!! bi bakın

Mex fender ile USA arasındaki fark bu kadar basit olsaydı sence bu kadar fiyat farkı olurmuydu?
    mex fnder yerine EPI işçilik ve kalite olarak daha iyidir.
  • doruque • 4 Temmuz 2010 18:34 • #559272
    iki gitar sadece dış görünüş olarak benziyor birbirine. ikisini aynı ortamda görme şansın olursa çalmadan bile farkları görürsün. ama meksika fender de kullandım bir süre o da güzel gitardır.
  • tolgacaster • 13 Temmuz 2010 19:35 • #559284
    ben fender telecaster kullanıcısıyım sana şunu söyliyim amerika ve meksika arasında hiç bi fark yok eğer doğru meksika yı alırsan tek fark ne biliyomusun manyetik.. onu da amerikan dimarzio ya da fender manyetik takarak halledebilirsin mesela amerikan highway serisi fenderin berbat bi seridir amerika corona california çıkışlıdır gitar ama bi buçuk milyara bulursun ikinci elini çok rahat ve beş para etmez bi gitar bak bende senin kafadanım müzikal olarak şunu yap bence git fender strat al meksika amerikan manyetik taktır özellikle amfine önem ver amfi çok önemli amfi içinde sana yardım ederim birebir aynı tonu alcaksın emin ol :)
  • sucellus333 • 21 Temmuz 2010 14:52 • #559290
    meksikayla amerikan arasında aşırı fark var nasıl yok? işçilik farkını çalınca anlarsın daha önce meksika kullandım ki dimarzio modifiyeliydi ama arkadaşın usa standart stratını kullanınca farkı anladım ki deluxe den bahsetmeye gerek yok süperdi...
  • tolgacaster • 22 Temmuz 2010 19:26 • #559292
    kıvılcımı biliyosan gşt iyi de bakalım orda usa standart fendere bak biyerleriyle gülerler sana meksika ile amerika nın soundlarının aynı olmasını beklemek saçmalık zaten meksika yapımları amerika alamayınlar alsın diye değil zaten meksika nın tonu farklı bikere ama ben de meksika yapımı yaşlı bi tele var batuhan mutlugilin tonunu birebir yakalıyorum istersen kayıtlarımıda atarım yani emin ol doğru ekipmanı kurarsan meksika ve amerika arasında mid bas farkı bile yok :) he bi de deluxe meksika amerika zaten çok ayrı ton lar ki onlar :)
  • tolgacaster • 22 Temmuz 2010 19:32 • #559293
    şu işcilik farkı dediğiniz olayda 60 liraya gideriliyo beyler bu arada ben çok amerikan gitarda da işcilik sorunu gördüm ayrıca emin olun ya hiç bifark yok meksika yapımı road worn stratocaster ile amerikan standart strat arasına hiç bi fark yok dinleyin youtube da yazın fender road worn strat nevada da çekilmiş video var siz dinleyin hiç bi fark yok yani aynı ton aynı klavye aynı ağaç bu kadar :)
  • sucellus333 • 23 Temmuz 2010 19:46 • #559294
    o zaman usa fender alanlara salak diyip geçelim vay be o kadar adam tam salakmış meksika varken boşyere para vermişler...
    bu sırada kıvılcımda artık fender yok zuhal de artık fenderler....
  • tolgacaster • 26 Temmuz 2010 16:30 • #559295
    hayır fenderler hala kıvılcımda dostum ayrıca amerikan alanlara salak demek çok yanlış olur ben zaten amerikan larla meksikalar aynı demiyorum.. amerikanla yakaladığın soundu meksikayla yakalayabilirmisin ? Evet tabi ki yakalarsın emin ol için rahatlıcaksa da evet meksika gitarlada çalarken amerikan kadar keyif alıyosan ki ben alıyorum evet benim için amerikan vintage lere 4 küsür milyar vermek aptallıktır :)