Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Bass gitar tavsiyesi!!

• Babble • 29 Temmuz 2010 16:51 • #559299
    Selam arkadaşlar.Post-punk için hangi bass gitar idealdir?? Fiyatıda makul olcak tabi:)
  • Hightower1983 • 25 Temmuz 2011 15:46 • #640393
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzikal-enstruman-telli-az-kullanilmis-ibanez-sr300-bas-gitar-ritter-kilif-uygun-fiy-54824306/detay/
  • fencing06 • 23 Ağustos 2011 00:56 • #640471
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzikal-enstruman-telli-olp-ernie-ball-siyah-4-tel-bas-gitar-55947496/detay/? (Satıcı değilim)
  • BassGuitarst92 • 24 Ağustos 2011 01:21 • #640473
    sert ise epiphone güzeldir :)
  • kemalcankemal • 2 Eylül 2011 08:52 • #640480
    cort A4 tavsıye ederım sana :) 5 farklı ton uzerınde bı compressor pedal alırsın ıstedıgıne ulasırsın :)
  • Oysterhead • 16 Eylül 2011 16:38 • #640521
    Uygun fiyatlı düşünüyorsan (En fazla 600 lira gibi), Yamaha BB414 ya da Squier'in J-Bass'larını önerebilirim. Diğer alternatifler olarak ben bizzat çok haz almasamda Cort Artisan serisine de bir bakılabilir. Çok uzun zamandır piyasada sıfırı yok, öyle 2.el satan da pek yok ama gene olur da denk gelirsen Washburn XB-200'ü öneririm sana. Ama tabi bu saydığım baslar genel olarak pasif manyetikli. Aktif manyetikli düşünüyorsan gene Cort Artisan serisine bak. 800 liralara çıkabilirsen Yamaha BB614 öneririm tam bir Fender Jazz Bass muadilidir. (:
  • panzer4f2 • 17 Eylül 2011 16:55 • #640522
    Rickenbacker bu tarzın a babasıdır.İlle de Fender isterim dersen alternatif precision modelidir.
  • Oysterhead • 21 Eylül 2011 14:07 • #640525
    Babble ? 29 Temmuz 2010 16:51 ? #559299 Selam arkadaşlar.Post-punk için hangi bass gitar idealdir?? Fiyatıda makul olcak tabi:)

Arkadaş aradığı gitarın fiyatının "makul" olmasını istediği için bende haliyle üst sınıf gitarların adını zikretmedim.

Dünya üzerindeki en iyi bas gitarların Fender'inkiler olduğuna dair inanılmaz yanlış bir kanı var. Evet Custom Shop çıkışlı olan bas gitarları çok çok iyi. Ancak ne yazık ki en iyisi değil.. Aynı şekilde Musicman, G&L, Warwick, ESH için de bunlar geçerli.

Eğer sizin için gerçekten para problem değilse, ilerleyen yaşına rağmen 70'li yıllardan itibaren kendi atölyesinde adeta sanat eseri misali muhteşem bas gitarlar üreten, ihtiyar Carl Thompson'ın bas gitarlarını öneririm.

Kanımca dünyanın gelmiş geçmiş en önemli 10 bas gitaristinden 2'si olan Stanley Clarke ile Les Claypool, yalnızca bilenin bileceği butik bir marka olan Carl Thompson bas gitarlarını tercih ediyorlar.

http://www.ctbasses.com

Eğer yalnızca bir bas gitar, yalnızca iyi bir sound değil görsel olarak bir muhteşemlik arıyorsanız ve tabiki para ve A.B.D'ye gidebilme imkanınız varsa şiddetle önerdiğim bu bas gitarları, yukarıdaki adresten görebilirsiniz.

Hem sıfır hem ikinci el CT bas gitarları satışı yapan sitede fiyatlar 4000$'lardan başlıyor.. Benim favorim olan Les Claypool Signature'ın sıfır fiyatı ise 7500$.
    6 telli Rainbow Bass'a da bir göz gezdirmenizi öneririm.

• bsftw • 6 Ekim 2011 23:52 • #640545
    Cort ve Ibanezleri çalımı kolaydır. Cort'un tonu tatmin etmeyebilir. Ibanez'in düzgün modelini yakalarsan memnun kalabilirsin gitar bağlamında. Ama Ibanez post-punk a gitmeyebilir (ATK serisi hariç). Epiphone baslara bence bakma. Yamaha'nın çalımı zordur genel olarak ama tonları gayet güzeldir, her şeye gider gibi. Yamaha BB... ler güzeldir örneğin. Aktif/pasif tartışmasında da devresi temiz-dip ses yapmayan bir bas gitarı pasife tercih ederim (tabi pasif dediğin gitar Warwick değilse).

Kısacası, Post-Punk için Yamaha ve Ibanezleri deneyebilirsin.

Dipnot: Cort GB54 üm vardı, hayli modifiye ettim ve ne yazık ki şu anda Fender Vintage Jazz Bass'ımı kullandırtmıyor bana :)