Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Manyetik Modifikasyonu

• pinus_antares • 27 Ekim 2010 20:45 • #559346
    Merhaba arkadaşlar. Elimde bir Epiphone LP Studio var. 1 yıldır kullanıyorum. Gitardan çok memnundum esasen ama, zaman geçtikçe sesinde alışılmışın dışında bir boğulma olmaya başladı. Özellikle clean tonlar çok düşük ve boğuk geliyor. Drive'da ses 2-3 arasındayken tüm enstrümanları bastırma noktasına geliyor. Ancak clean full olsa da anlaşılmıyor.

Trigon'a götürdüm gitarı. Arkadaş bayağı yardımcı oldu sağolsun. Manyetik değiştirmemi tavsiye etti. Siz ne önerirsiniz, hangi markanın hangi modeli daha iyidir? Çaldığım tarz daha çok klasik rock. Overdrive kullanıyorum. Bunları göz önünde bulundurursak, ne almalıyım? Seymour Duncan'ın LP'lere tercih edildiğini görüyorum. SD'nin hangi modeli uygundur? Fikirlerinize ihtiyacım var.
  • memettt • 8 Kasım 2010 17:00 • #559350
    O boğulmanın sebebi manyetikten değildir sanırsam.Muhtemelen senin amfinde bir sorun vardır.Başka bir amfiyle dene.Olmazsa sök içindeki manyetiğe giden kabloları kontrol ettir.Eğer illaki manyetikteyse sorun bence gibsondan çıkma manyetik taktır.
  • Darkstorm • 17 Şubat 2011 19:31 • #593610
    Başka bir amfidede denemen mantıklı ilk aşamada... ancak illaki manyetik değiştirilecek gibiyse(memettt in dediği gibi) dimarziyo (y harfini koymadan kabul etmedi sistem:) da öneririm... sitesinde "choose your pickup" diye bir bölüm vardır ki gitar ve amfinin özelliklerine göre bir manyetik seçtirir...
  • akkafa16 • 21 Şubat 2011 12:00 • #593652
    mrh bu ileti yazılalı birkaç ay olmuş olay çözüldü mü? bilmiyorum ancak yinede fikrimi söylemek istedim
    clean seslerde kötü distortionda normal dmişsin
    distortionda normal olduğunu nasıl anladın
    cleanda kötüise distortiondada kötüdür(eğer pickuplarda ise problem)ayrım yapmaz
    bir arakadaşımızın size önerisi var başka bir amfide dene diye bunu yapotınmı
    eğer yine aynı ise
    pikapları değiştirmeden
    gitarın ton potuna bakmanı önririm
    daha detaylı bilgi i,çin
    [email protected]
    irtibata geçmeni öneririm
    saygılar
    LUTHİER