Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Analog bass pedalları hakkında!

• mayhem666demo • 23 Nisan 2011 02:22 • #640223
    Arkadaslar bass gitarla uğraşmama rağmen, bass gitar için efekt pedallarından bi haberim, tonları , teknik özellikleri pek bilgim yok.
    Bir kaç mağaza gezsemde boss behringer gibi klişe pedallar dışında bi pedal deneme şansım olmadı.
    Netten buldugum mxr ve tech 21 pedalların videolarını izledim sanırım iş görürler. metal müzikle uğraşıyorum dolgun overdrive tonlarını alabileceğim tuşeleri canlı ve net verebilen bir pedal önerebilirmisniz.
    Ben mxr ve tech 21 arasında kaldım başka önerisi olan var mı ?
    mxr ve tech 21 ile ilgili bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden sağolun...
  • chumas • 23 Nisan 2011 16:32 • #640225
    el yapımı analog pedal yapımı ile uğraşıyorum ayrıca 9yıldırda bass gitar çalıyorum ilgini çeker ise yardımcı olabilirim
  • bsftw • 24 Nisan 2011 23:52 • #640230
    çook denedim, çook alıp sattım. ben de basçıyım ve metal karakterli overdrive tadında bir şey arıyorsan hiç düşünme "Tech21 Sansamp programmable bass di" al. 500 lira gibi bi şeydi galiba. Taksim tünelde "Senkop" da satılıyor. Alırsan ses et kardeşim.
  • Loki • 26 Nisan 2011 11:20 • #640237
    Efekt olarak istediğin nedir bu arada bilemiyorum ama sansamp kullanıyorum yıllardır kesinlikle tavsiye ederim aradığın dolgunluk onda vardır. Onunda bir kaç versiyonu var artık programable DI Boxlar 3 çeşit bildiğim kadarıyla eski yeni ve vintage modelleri var. Bir de tek ton için olan daha kompakt bir modeli var fiyatlar birbirlerine yakın.
    Daha önce hartke bass attackta denedim fena değil ama bir süre sonra yetersiz gelecektir.
    Bir de shadowsky kullanmıştım mxr'a benziyo görünümü fakat pek bulunmuyor sansamp programable gibi 3 farklı ton kaydedemiyorsun tek ton ama o da çok başarılı dip gürültüsünü de kesen extra bir özelliği vardı.
    Bunlar dışında bir compresor de işini görür bass booster falan olabilir... Hatta yamaha magic stomp düşünebilirsin iyidir. Bass için olanını bulmak belki zor olabilir. Eskiden senkopta satılırdı şu anda yok.
  • mayhem666demo • 27 Nisan 2011 00:02 • #640239
    tercihim analog bi pedaldan yana istedigimde güzel dolgun over drive tonları teller sanki boşalmış gibi bir ses istiyorum ayrıca gitarın clean tonlarınında baskın bi şekilde duyulmasını istiyorum