Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Klavye seçme konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar

• thedarkman • 24 Eylül 2011 21:45 • #640530
    Arkadaşlar merhaba piyano çalmaya yeni başlıyorum ve evde çalışmak için kendime bir klavye almak istiyorum. Başlangıç için kafamda birkaç model var,hangisini tercih etmem daha iyi olur veya 500 tl'ye kadar hangi marka ve modelleri önerirsiniz yardımcı olursanız sevinirim.

Yamaha PSR-E223
    Yamaha YPT-210
    Yamaha PSR-19
  • sivrisayzir • 26 Aralık 2013 19:31 • #641006
    Piyano mu çalışacaksın yoksa klavye mi ? Eğer piyano çalmak istiyorsan hammer action özellikli yani çekiç tuse ye sahip bir klavye al. Model marka hiç önemli değil klavyesine bak tonları da idarede ederse sana yeter şimdilik. Bir tane de sustain pedal alıp çalış. Yok ben klavye kullanacağım yeri geldiğinde ritim box açıp yeri geldiğinde klavye sesleri harici sesler kullanacağım diyorsan ben ritim açarim solist soylesn kafan varsa biraz daha para koyup a300 TR i30 ya da a1000 falan bak.. bana kalsa hammer action özellikli bir klavye alıp parmaklarımi guclendiririm sonraki duruma gore ileri klavye s

eçimine girerim. 61 tuş birhafif tuşlu bir klavyeyle ben olsam çalışmam.

• utkuoztekin • 8 Haziran 2014 23:10 • #641177
    verdiğin orglar piyano için çok yetersiz örnekler. Bunlarla ilerlemen çok zor olur. arkadaşın da dediği gibi çekiç tuşeli, tuş hassasiyeti olan bi klavye giriş olarak işini görür. Yoksa orgla çalışıp gerçek bir piyanonun başına oturduğunda nota basarken inanılmaz zorlanırsın.
    Bütçeni 1000tl üzerine taşırsan ilk etapta işini görecek bir şey alırsın. 2000tli geçersen de uzunca bir süre seni götürecek bir alet alırsın
  • metallist38 • 8 Ağustos 2014 03:17 • #641241
    2. El bir şeyler aslında bende arıyorum ama emin olamıyorum . yamahanın PSR Serisi falan var onlar nasıl.