Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Epiphone les paul custom - kore 2003 manyetik modifikasyonu konusunda yardım !

• solitude_ • 24 Ekim 2011 11:49 • #640560
    Kısa zaman önce Epiphone les paul custom -kore 2003 aldm . Oldukça hoş tona sahip bir gitar ama üstündeki stok manyetikleri değiştirip değiştirmeme konusunda kararsız kaldım .
    8 yılda manyetiklerin tonu iyice oturmuş olabilir ve düşündüğüm Gibson burstbuster burstbuster pro ,490R vs gibi manyetiklerden ve en önemlisi hangisinden sonuç alabilirmiyim diye düşünüyorum .EMG ler ,seymour duncanlar da başka alternatifler ama pek bilgim yok manyetik konularında.

Genel olarak Hard rock ,glam rock , klasik rock yapıyorum . Gary moore ,doug aldrich tonları hoşuma gidiyor .Özellikle doug aldrich .

Sizce nasıl davranmalıyım bu konuda ?
  • FLY-V • 17 Kasım 2011 20:20 • #640597
    Merhabalar arkadaşım , öncelikle hayırlı olsun kore epi ler oldukça karakterli ve kaliteli gitarlar iyi bir seçim yapmışsın...Ben şu anda 2004 kore zakk wylde kullanıyorum...Üzerinde 91 yapımı ve el sarım orjinal gibson 490r ve 498t kullanıyorum.Özellikle bridge de 498t harikalar yaratıyor diyebilirim. Ancak tabiki sen bu manyetikleri artık piyasada bulamayacağına göre( var ama yeni nesilleri yani makina sarımları var ve tüm karşılaştırmalarını yaptım malesef yanından bile geçemiyor desem yeridir) sana tavsiyem bridge de SH Custom kullanmandır...Harika vintage tonlar yakalanabiliyor bu gitar ve bu manyetik bir araya gelince.Neck e gelince sert karakterli ama bass dengesi düşük olan bir manyetik öneririm zira gitar zaten oldukça bass karakterli bu nedenle çok boğuk bir ses alabilirsin ama buda zevk meselesi tabi karar senin...İyi günler

• inlayless • 7 Aralık 2011 19:16 • #640611
    parayı amfiye-pedala yatırırsan çok daha fazla "ton" alırsın ;)

manyetiği ancak iyi amfin varsa değiştir derim.