Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Fender Soft V tipi klavye

• yumuşakdeve • 27 Ekim 2013 23:28 • #640896
    İyi günler. yeni bir gitar alacağım iki seçenek arasında kaldım fener standart strat vs fender classics 50's strat
    beni ikileme düşüren konu bugün standart stratı denedim ve klavyesi çok yuvarlakdı 3 4 yıldır ibanez , ltd kullanıyorum ince klavyeye alışıktım
    Fender standart la 50's strat arasındaki fark ise soft v tipi klavye diyorlar ama soft v yi analyabilmiş değilim.standart a göre klavyesi daha mı ince yoksa yine yuvarlakımsı ve kalın mı
    şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim
  • Modaplus • 9 Kasım 2013 15:58 • #640914
    Buradan farkı anlayabilirsin. Genelde C biçimini kullanırlar. Standart Strat dediğinde C Shape olması lazım.
  • Seckin-Celik • 4 Haziran 2014 11:09 • #641165
    Aynen yukarıdaki şema gayet güzel açıklıyor. Ben V-neck bir gitar kullanıyorum Fender 57' Reissue.. Bana göre piyasadaki en rahat Fender klavyesi ama.. Tabii bu kişiden kişiye değişir. Sonuçta V-neck klavye her gitarda yok bu önemli bir ayrıntı..Ama C-shape genel bir kullanım için dizayn edilmiş.. Tavsiyem gidip bir Fender Meksika 50's Strat ve ardından Standard strat denemenizdir. Çünkü bu iki gitar Fender satan her yerde bulunur ve farkı ortaya güzel koyar.

Bir de Fender V-shape'de radius u genelde 7.25 inç olarak belirliyor. Standard gitarlarında ise C-shape genellikle 9.25 inç oluyor.