Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Hangi gitarı almalıyım?

• Fakfakan • 4 Şubat 2014 20:38 • #641064
    gitar çalmaya yeni başladım bi elektro gitar almam gerek pek bişey bilmediğim için ne alacağımı bilemedim grunge-alternative rock tarzında çalmayı düşünüyorum bi kaç tane gitar buldum ama emin olamadım bitanesi washburn wv40 ikinci el bu sadece küçük bi çiziği var onun için fiyatı makul bide sqiuer bullet alırsam sıfır affinity alırsam ikinci el hangisini tavsiye edersiniz ton olarakta bazen ağır bazen biraz daha hafif çalmayı planlıyorum sqiuer alırsam büyük ihtimalle digitech in grunge efekt pedalını kullanıcam
  • aslankenan • 5 Şubat 2014 18:08 • #641065
    Grunge-Alternative Rock çalcaksan, benim tavsiyem Fender Balcktop Serisi gitarların herhangi birini alman. 2.el piyasasında 1000 tl civarında bulabilirsin.Bu söylediğim model fender mexica yapımı ve işçiliği squier 'e göre daha iyi.. Washburn ve squier markalarına bulaşmanı tavsiye etmem. Boşuna para vermiş olursun ve ileride tekrar değiştirmen gerekicek ilerleme kaydedersen gitarda.
  • expectation • 6 Şubat 2014 21:44 • #641068
    Arkadaşlar Green day, Sum41, Simple Plan, Athena dinliyorum. Squier Jaguar bu tarzlara uyar mı?. Ska Punk ile ilgili konular var ancak benim alacağım 2.el olacak sıfıra param yetmiyor malesef. Olmaz ise başka alternatif gitar önerebilir misiniz? (2.el fiyatını göz önünde bulundurarak).

Aklımdaki Gitarlar

-Squier Vintage Modified Telecaster Custom = Çift humbucker ska tarzına uygun olur mu emin değilim. Neden emin olmadığımı Epiphone maddesinde yazdım
    -Squier Standart Telecaster = 2.el bulmak zor bulunsa bile piyasası pahalı (neden bilmem)
    -Squier Vintage Modified Jaguar = Distortion'da dipses fazla çıkar diye tedirginim
    -Epiphone Les Paul 100/ yada başka bir model = Bir video izledim yabancı bir adam ska çalıyordu Epiphone standartla ama bildiğimiz alüminyum tel sesi geliyordu sanki amfiye bağlamamış gibi ses geliyordu ama gitar amfiye bağlıydı. Benim de başıma gelir diye tedirginim
    -Epiphone SG G400 = Tonu ska tarzına biraz ağır gibi geldi

Strat düşünmüyorum tonu hırçın geliyor bana, Sizce ne yapmalıyım acaba single manyetikli gitar alıp da humbucker falan mı taksam. Ska için gitar buluyorum punka uymuyor punk için buluyorum skaya uymuyor . Çok kararsızım yardım edin lütfen.