Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Oğlumun bir enstrüman çalmaya başlamasını istiyorum

• wogon • 15 Kasım 2014 10:45 • #641329
    Ama hangi enstrüman olacağını seçemedim bir türlü.

5'e geliyor. Keman, klavye, gitar, davul ???

Tecrübeli anne-babalardan veya eğitmenlerden fikirler bekliyorum
  • Troiler • 23 Kasım 2014 18:19 • #641337
    Ailesinin ittirmesiyle kemana başlayan iki arkadaşım var ikisi de kemandan nefret ediyor şuanda. Direk kendisine sor. Ne tarz müzik dinlediğine bak.
  • izmir_davulcu • 23 Kasım 2014 21:35 • #641339
    İyi günler Bir müzikolog adayı aynı zamanda davul öğretmeni olarak ilk önce armoniyi görsel olarak algılayıp görebilmesi için piano biraz gelişme kaydettikten sonra müzik zevkine göre fikir alışverişinde bulunun .
  • sivrisayzir • 23 Aralık 2014 21:55 • #641377
    kesinlikle piano.ama öğretmeni güzel seçiniz piano altında klavye değil piano çaalan bir hocaya emanet ediniz.
  • cacocaster • 24 Aralık 2014 06:36 • #641378
    5 yıl piyano eğitimi aldım, bana kattıkları çok fazla oldu. ancak tutkumu ifade edemediğim bir enstrumandı ve müziği yeterince tanıyamamama yol açtı. benim ana enstrumanım gitar, caz üzerine eğildim ve 10 yılı aşkın süredir çalıyorum. birçok teknik ve duygusal sebepten dolayı piyanodan çok daha "benim enstrumanım".

size naçizane önerime gelince,

eğer ileride müzik tutkusu ciddileşirse, zaten piyano ile haşır neşir olmak durumunda kalacak. bu mecburi bir şey. ancak şu an heyecan duyduğu bir enstrumana yönelmesi daha doğru olacaktır. kendini ifade etmesi ve tutkusunu ortaya çıkarması için bu daha iyi olur. dinlediği müziklere bir göz gezdirmek iyi bir fikir doğrusu ama elektronik müzik ya da rap gibi bir tarzdan hoşlanıyorsa onu yönlendirmek de gerekecektir, bu tarzlarda gerçek enstrumanlar yerine midi dediğimiz dijital sesler kullanılıyor.
    eğer sevdiği müzikler, rock ya da pop ağırlıklıysa gitar veya bateri onun için daha iyi olabilir.
    lütfen onunla konuşun ve onun fikrini en önde tutun. eğer ilgilendiğiniz enstruman gitar veya bas gitarsa da seve seve size yardımcı olurum.

şimdiden kolay gelsin, sevgiler
  • eqebru • 28 Aralık 2014 10:45 • #641387
    ben müziğin temel enstrümanının piyano olduğunu ve her halukarda piyano ile başlaması gerektiğini düşünüyorum. çocuklar bizim gibi değiller beyinlerinin fizyolojik yapıları 2 entrüman ögrenmeye de elverişlidir. hatta siz kaç tane ögretirseniz o kadar. piyano + bir yaylı entrüman düşünülmeli bence.
  • beckerooski • 2 Ocak 2015 16:16 • #641388
    Sevdiği tarza göre tabiki.