Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

GARAGEBAND STÜDYO İPHONE PROGRAMI

• köprü • 18 Kasım 2015 13:40 • #641575
    Arkadaşlar youtube'ye videolarımı yüklüyeceğim ama temiz bir kayıt olsun istiyorum backing track üzerine çalıcam mix konusunda hiç bilgim yok.Stüdyo kaydı gibi bu programla kayıt yapılabiliyor mu?? Bu programı kullanan var mı aranızda memnun musunuz? Temiz kayıtlar yapabiliyor musunuz onu merak ediyorum.
  • dreamer_ • 18 Kasım 2015 23:47 • #641579
    program gayet başarılı ama prodüksiyon konusunda yetersiz kalıyor. programda en çok verim alacağın şey klavyelerdir, onun dışındaki enstrümanlar biraz yetersiz kalıyor. mesela bas gitar tonu çok yapmacık gelir, onu kapatmak için car horn bass'ı kullanırsın ama bu sefer de ses biraz elektronik olur. gitar, bas gitar vs. şeyler kullanmak istiyosan paraya kıyıp iRig almanı öneriyorum
  • köprü • 19 Kasım 2015 10:14 • #641580
    irig olayını araştırdım da iphone nu amfi haline getiren bir alet gibi bir şey.Hatta slash kullanıyo bir videosunda..Benim istediğimse ses kartı ,mikrofon,monitör,kulaklık olmadan garageband ile ki bilmiyorum youtube den parçanın backing track ini garageband programına atabiliyor muyuz ... temiz ses kayıtlarını stüdyo kaydı tarzında almak.Mesela ben bir led zeppelin parçasının backing track ini açtım pc den rifleri ve soloyu ben normal elektro gitarı amfiye bağlayıp çalıyorum telefon ile de ses kaydı alıyorum. aLDIĞım ses kaydının kalitesini az çok tahmin edersin berbat ama youtubeden adamlara bakıyorum backing track üstüne çalıyorlar öyle bir kayıt yapmışlar ki sesler o kadar net güzel geliyor ki.... Bunu nasıl yapıyorlar onu araştırıyorum az çok anladım stüdyo ekipmanları falan var adamların ses kartı mikrofon ıvır zıvır ben de, bu ekipmanlar olmadan garageband ile güzel ses kayıtları alabilir miyim onu merak ediyorum.
  • spidervis • 19 Kasım 2015 14:12 • #641583
    Youtube vb. üzerinden bulduğunuz backing trackleri elbette indirip garageband'e atabilirsiniz ancak bunlar mp3 kalitesinde olacaktır. Dolayısıyla düşük kalite. Sizin beğendiğiniz diğer videolarda muhtemelen wave veya aiff formatlı backing track'ler kullanılmıştır ve sonrasında kayıt temizleme ile mixing yapılarak dinlediğiniz hale gelmiştir. Telefonu bir kenara atıp bilgisayar kullanırsanız ses kartı almak yerine asio4all yükleyerek ve garageband yerine daha profesyonel programlar ile eklentiler kullanarak belki istediğiniz kaliteyi yakalayabilirsiniz.