Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

20ci Yüzyılda icat edilen tek müzik aleti..

• All Depths • 2 Ekim 2002 03:21 • #537332
    Denizcilik'te okuyorum ve staj için gemilerle dünyayı gezme fırsatım oluyor..Yine bir sefer sırasında Trinidad&Tobago adı verilen ülkeye gittim..kendileri venezuelanın kuzey doğusunda iki adadan oluşan bir ülke..Trinidad adasına gitmiştik ve müzik dükkanlarında vurmalı bir çalgı vardı..tarif edeyim..
    1-Yuvarlak bir gövde ve tamamen demir alaşımlarından yapılıyor
    2-Yuvarlak olan üst yüzeyde yaklaşık 8 adet kabartılmış sekman bulunuyor
    3-Bu sekmanların herbiri üzerine yazılmış olan nota sesini çıkartıyor.
    4-İki adet de bagetimsi bir çubukları var..

oradaki bi festivalde gördüğüm bu alete yirminci yüzyılda icat edilen tek müzik aleti diyorlar..adını da biliyordum ama hatırlamıyorum..saçma bir bilgi gibi gelebilir ama ben buna da genel kültür gözüyle bakarım ve paylaşmak istedim..
    bye..
  • Nem • 2 Ekim 2002 03:35 • #537333
    Benim bildiğim Theremin diye bi enstrüman var. Manyetik alanda elini kolunu oynatıp çalıyosun. Beach Boys'un bazı parçalarında falan vardır.. Hatta şimdi bunu gitar efekt pedallarına uyguluyarak saçma sapan şeyler yapmaya çalışıyolar. Aletin üstünde ayağını sallayarak garip efektler yapmak vs gibi gereksiz şeyler :) Neyse vakit geç olmuş gidip yatmak gerek..