Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Japonya'dan nasıl alet getirilir!!!

• okant • 25 Aralık 2002 15:30 • #537361
    Ben yaptım oldu. http://www.ishibashi-music.com adresine girilir ve bir alet seçilir (fender, ibanez falan). Japon malı olduğu için fiyatlar makuldür. Kredi kart ıvır zıvır girilir sipariş verilir. Bir hafta sonra gümrükten bir yazı alınır, gümrüğe gidilir (sabah gidilmesi iyi olur) alet 15-20 dakika içinde gümrükten çekilir, mutlu olunur.

Ben Fender '70RI Precision Bass aldım: 56.000 YEN + 16.000 YEN posta + 5.600 YEN karşılığı TL gümrük. Sonuçta Amerikan kalitesine yakın gıcır gıcır bası Amerikanın yarı fiyatına aldım. İyi de yaptım. İşte resimler:

http://members.fortunecity.com/okant
  • Archer • 26 Aralık 2002 15:35 • #537363
    hayirli olsun gule gule kullan. cillop alet. resimlerine bakinca hep merak ettigim birseyi hatirladim. pickguardin ustundeki siyah zamazingo nedir? hep resimlerde gorurum (genelde eski modellerde pickguardin alt tarafinda) ama bir turlu ogrenemedim.

gumruk nerde? ulker fabrikasinin karsisindaki posta gumruk mudurlugu mu? benim 4 cd takilmisti oraya telif haklari ve icerik kontrolu munasebetiyle 2 gun surmustu almam. cok kotu bi yerdi iki uc sene once. Havasiz, sigara dumanindan olusan bir sis icinde koca kayit defterlerinin oldugu memurlarin urunlere hasar vermemeye dikkat etmedigi isi dusenlere kotu kotu baktigi Mordor gibi bi yerdi.
  • okant • 26 Aralık 2002 16:51 • #537364
    O şey finger-rest, başparmağı üzerine koyup çalmak için.. Ben manyetik üzerinde çaldığım için bir işime yaramıyor.

Gümrük hala aynı yerde, biraz daha hızlı. Kişisel paketler için 100 euronun altında muaf, üstündeyse %10 kesiyorlar. Yine de bir kişinin beş dakikada halledeceği iş için sekiz kişi dolaşmak komikti...
  • okant • 27 Aralık 2002 17:13 • #537365
    şöyle ki: kıvılcım amerikan fender için $1500 çekince, ben de nette kapsamlı bir araştırma yaptım. özellikle www.fenderforum.com da bir sürü insanın fender japonyadan postayla alet aldığını ve hepsinin son derece memnun olduğunu görünce ya allah dedim. ayrıca satın aldığım yerin ciddi bir beğenmezsen geri gönder kampanyası da var (tabi bu durumda posta masrafı alıcıya ait). yine de risk vardı tabii... şu anda iyi ki yapmışım diyorum!
  • Nem • 27 Aralık 2002 18:25 • #537366
    Web siteleri bana pek güven verici gözükmedi. Bu alış veriş hikayenizi okumamış olsam kesinlikle güvenilmez site kategorisine sokardım ama şimdi bookmarklara ekledim kendisini :) Keşke daha fazla çeşit olsa, biraz prosesör falan iyi olurdu..

Bu arada alet siparişinizden kaç gün sonra gümrüğe geldi?
  • okant • 31 Aralık 2002 11:25 • #537367
    Hem Nem'e hem zephyr'e cevap vereyim.

Evet web sitesi pek amatörce duruyor ama dediğim gibi haklarında pek çok iyi laf edilmiş nette (ayrıca linklere basınca ürünler gözüküyor). Yalnızca Fender değil başka şeyler de satıyorlar. Sağ tarafta Maxon gitar efektleri, roland korg yamaha filan var. Solda da Fender, Ibanez vs. mevcut. Ayrıca kullanılmış ürün de satıyorlar.

Sanırım en temizi http://www.ishibashi.co.jp/webshop/world/mail-world.htm adresindeki formu kullanıp soruyu direk sormak, ben öyle yaptım.

Dediğim gibi şimdiye dek ben de dahil Ishibashi'den birşey alıp memnun olmayana rastlamadım. Karar sizin...
  • okant • 31 Aralık 2002 11:27 • #537368
    Nem'e: siparişten 6 gün sonra gümrükten yazı aldım.
  • Nem • 31 Aralık 2002 13:46 • #537369
    Hmm 6 gün gayet iyi bi süreymiş..

Kullanılmış aletler sayfası tam bir felaket :)

Bu kadar iyi satışları ve memnun müşterileri varsa yakında düzgün bi site yaptırırlar herhalde..

Bilgiler için teşekkürler ve de iyi yıllar :)
  • Nem • 10 Nisan 2003 10:04 • #537387
    Makaleler bölümünde bu konuyla ilgili bir makale var, onu da bi oku istersen..
  • ingilizanahtar • 19 Nisan 2003 13:30 • #537389
    Bisey diycem inanmiycaksiniz ama ben o magazaya gitmistim Tokyo'da :)) Siteyi de daha once incelemistim ama Japonca abi ya, nasil becerdin ki temas kurmayi? Ben dukkanda Ingilizce bilen 1 tane adam bulabilmistim zar zor. Cesaretine hayran kaldim sahiden.

Su kadarini soyliyim, o dukkan tek basina bizim Tunel'deki butun dukkanlarin toplamindan buyuk bi yer (ki bi tek subesi bu bahsettigim). Oyle sakat bi durum olacagini zannetmiyorum. Aslinda bi kac kisi birlesilip getirtilirse posta maliyeti de dusebilir, ayrica gumrukte abi gozunun yagini yiyim diyip adama 20 milyon da sikistirilabilir icab ederse.

Yine de uzerine binen % 40 masraf epey fazla diyorum, belki yavas posta secenegi vardir maliyeti dusurmek icin faydali olabilecek. 6 diil de 15 gunde gelsin ucuza gelsin gibisinden.