Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

eski gitar tonları

• Jimmy • 13 Nisan 2003 20:50 • #537388
    ya eski gitarların tonlarını hangi pedal cıkarır.yeni distertionlar bişeye benzemiyor.eskiden ne kullanıyodu adamlar.velvet filan
  • BayBlue • 23 Nisan 2003 01:42 • #537393
    Aslında birden fazla kombinasyon dediğin tonu çıkarır..Buna karşın genel olarak tavsiye edilebilecek setup : lambalı bir anfi eşliğinde overdrive lar olabilir.Çünkü eski gitar tonlarının özelliği pek bir efektten geçmemiş olmaları (tabi ne kadar eskiden bahsettiğimize de bağlı) fazla yüklenilmiş anfi benzer şekilde tınlar.
    Herşeye karşın "ton" sevdasına düştün mü 3000$ paklar seni :))
    Son bir tavsiye şu setupda deneme yap ve alışveriş programını buna göre yönlendir : Fender lambalı herhangi bir model, Bugi overdrive (başka marka da olur aslında) bir de sustainer ya da tubilizer..
    Kolay gelsin.
  • Archer • 18 Mayıs 2003 12:13 • #537394
    eski gitar tonlari (70 ler), rock/hard rock icin konusuyorum, tamamen Fender Stratocaster/Gibson Les Paul gitarlarin arada pek fazla efekt olmadan koklenmis lambali marshallahlara baglanmasiyla elde ediliyor. Mesela Ritchie Blackmore sadece bir Stratocaster (kirmak icin ikinci bi tane), bir treble booster (herhangi bir overdrive, blues driver, tube screamer..vs olabilir, onunki piyasada olmayan bi alet adini unuttum ama almanlar tekrar yapmisti sanirim), aiwa tape delay ve bass 0 mid ve treble 10 seklinde ayarli Marshall full stack kullanmis. Simdi marshallah'i birakti ENGL amfileri kullaniyor. Jimi Hendrix ise cry baby ve fuzz kullaniyor. tabiki gene stratocaster.

Sonuc: gerekli malzeme lambali amfi. lambali amfi olduktan sonra ince ayar ve ek ekipmanla cok guzel tonlar yakalanabilir. Amfi simlerle hic bi guzel ton olmuyor. marshallahlarin pahali oldugu dusunulurse Laney cozumleri var. ben LC-15R kullaniyorum cok memnunum.
  • anofel • 19 Mayıs 2003 00:06 • #537395
    işin bokunu çıkarmayacaksan bir zoom505le bile eski tonlar yakalanır
  • kdakan • 1 Haziran 2003 07:48 • #537400
    vevvet'tan kastın velvet underground'sa hangi tonu kastettiğine bağlı. orada elektro gitar yanında elektro keman da var. ve eminim ton için 3000 dolar falan harcamadılar çünkü bu onların tarzı değil.
  • Nickoteen • 15 Ağustos 2003 16:56 • #537449
    Bu yoruma katılıyorum.
    Gerçi lambalı amfinin sesini evde 1.5 stüdyoda da 4 ten fazla açamıyoruz ama.
    Mesela Lynyrd Skynyrd ın tonları da öyle, köklenmiş lambalı amfiler. Çok leziz tonlar. arada pek bi pedal yok.
  • tapir • 29 Ağustos 2003 08:40 • #537456
    mevzu genelde anlatıldıı üzere... eski tonları istiyorsan eski gitarlardan alacan (strat, les paul) ondan sonra da eski amfilere takacan (fender, marshall TÜPLÜ). yoksa pedal medal hi-ka-ye!
  • Jumping_Cat • 3 Eylül 2003 23:25 • #537459
    arkadaslarin da dedigi gibi ya tercihen tuplu bir marshall'ı fuzz/overdrive pedali ile iyicene distorte edicen (hendrix), ya da yine aynı anfinin preampinden önce baska bir pre-amp kullanip anfinin tonunu dogal yollarla overdrive edicen (jeff beck).