Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

ağız mızıkası

• succubus • 21 Eylül 2003 01:12 • #537475
    yakın bir arkadaşım ağız mızıkası edindi, çok ilgili ama materyali ve bilgisi yok. piyanoyla eşlikli birşeyler yapmaya uğraşıyoruz ama öyle de devam edemez uzun zaman; diyeceğim şudur, konuyla ilgilenen kimse varsa internet üzerinden bilgi almak isterim. mail bekliyorum.
  • X7_SlipKnoT_7X • 28 Şubat 2004 09:48 • #537704
    Grubunun sitesini yazar mısın?
  • GaRaJ Bekçisi • 29 Şubat 2004 10:03 • #537705
    http://www.garaj.org/arama.php?arama=anima
  • davemusti • 5 Mart 2004 22:46 • #537714
    Deniz mızıka çeşitlerini pek bilmiyorum ama ağız mızıkası ilginç bir yaklaşım doğrusu sonuçta bütün mızıkalar için ağzımızı kullanmıyor muyuz?
    Konuya açıklık getirirsen sevinirim kendine dikkat et olur mu...
  • succubus • 17 Ağustos 2004 15:55 • #538988
    ilginç bir yaklaşım mı?
    harmonica denilen şeyin türkçesinin ağız mızıkası diye kullanıldığını duymuştum; yani evet tanım olarak biraz saçma kaçmış biliyorum ama farketmemişim. ama benim özel uydurduğum bir isim değil, bu kullanılan bir kelime.
  • fibonacci • 19 Ağustos 2004 16:57 • #539008
    ben hep majör mızıkalara denk geldim. bluescuların kullandıklarından nerede satılıyor?
  • aykuth • 20 Ağustos 2004 08:56 • #539017
    bluescular da majör armonika kullanır, yalnız çoğu cross harping denilen parçanın tonu dışındaki bir tondan (örneğin C majör için G majör gibi (tam bilmiyorum ama böyle olsa gerek değilse kızarsın bana, ama sonuçta ana enstrümanım değil armonika, aslında enstrümanım bile sayılmaz sadece notalarını bilip birkaç diyezsiz bemolsüz parçanın melodilerini çalıyorum. Evet daha bendleri çıkartamıyorum, değil ki over tonelar).

Minör armonikalar çok yaygın değildir (ki bunları soruyorsun sanırım) ama armonika koleksiyonu geniş mağazalarda bulabilirsin.

bunlarla uğraşmamak için paraya kıyıp iyi bir kromatik (pompalı da derler ama saçma bir adlandırma) armonika almak bu sorunları çözecektir. Ha blues çalmak için kromatik armonika pek uygun olmayabilir o ayrı. (ama denemeden, araştırmadan bilemezsin)
  • Jim Morrison • 20 Ağustos 2004 09:40 • #539018
    hakkatten şu mızıka ile ilgili güzel türkçe bi site varsa söyleyin. yoksada yapıverin iki dakkada bi site bekliyorum :) yeterli kaynak yok geliştiremedim iyice kendimi bekçi düdüğü gibi üflüyoruz :)
  • aykuth • 20 Ağustos 2004 13:14 • #539019
    valla öğrenmeyi düşünenler için en sık duyduğum öğüt.

çok dinleyin, çok çalışın.

bir siteden öğrenmek pek de kolay olmasa gerek.
  • Jim Morrison • 20 Ağustos 2004 13:44 • #539020
    ne biliyim işte teorik bilgileri modelleri notalarının yerleri falan olabilir. trafikteki levhalar gibi bi yararı olsa kafi :)
    kendimi geliştirip burun mızıkasına geçmeyi düşünüyorumda :)