Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

niyedir ki bu pahalı gitar sevdası?

• manyak • 24 Mart 2004 15:11 • #537775
    Ya millet nie çoğu insan karşılaştırma yapmayı bilmez veya işine gelmez....Adam illa ismi duyulan gitardan alıcak ya....bilmiyorum ama 2000$ 'lık bi gitardaki ses kalitesi 1000$ 'lık başka bi gitarda bulunabilir bence....
  • aykuth • 25 Mart 2004 09:51 • #537779
    1000 dolar seviyesine çıkılmışsa özellikle ikinci elde iyi bir gitar yakalamak mümkün ama yine de 2000 dolara alacağınız gitardaki olası artıları göz önüne almak lazım. Daha iyi ağaç, daha iyi işçilik, dha iyi elektronik ve kablaj gibi. Bunların daha iyi olmadığı bir gitara ismi için iki kat fiyat verecek bu işle uzun süre uğraşmış kişi olduğuna da inanmıyorum velev ki gitarın görüntüsü ve markası da çıktığı sahne işi için önemli olsun. Daha ucuza iyi gitar da çıkıyor (ben japon fenderimi (precision bas)400 dolara almıştım ve beni hiç yarı yolda bırakmadı. Şimdi 800 dolara dahi satmam bir dolu kozmetik sorunu olmasına rağmen. Ama iyi bir amerikan fender, ric, sadowsky, lull vesair için de çok büyük paraları (elimde olsaydı) gözden çıkarırdım. ama 1000 doların altındaki gitarlarda marka ve görüntü yüzünden 200-300 dolar fazla ödemek her zaman mümkün.
  • Loogie • 25 Mart 2004 21:25 • #537780
    Bak benim gitarım Ibanez Prestige Series 2120x... 2000 $
    aldığımda Türkiye'de bir tane vardı. 4 sene önce sonra gene getirttiler mi bilmiyorum. 2000 $ ama böyle bir gitar yok başka yani. Feedback istersen allahı var... Akustik pick up ı var... Akustik sound u alabliosn gitardan patlatıo böyle manyak. Acaip hafif! Çok rahat klavyesi. Ve süper bir gitar pahalı gitarlar gerçekten iyi olabiliyor , sen yanlış rastlamışsın.

http://www.ibanez.co.jp/world/guitar/s/pages/s2120x.html
  • manyak • 25 Mart 2004 22:16 • #537781
    tabiii ki..

Tabi ki 2000$lık gitar dandik diyen aptaldır zaten...ama yani aykuth'un da dediii gibi daha ucuz bi gitarda da istenilen sound yakalanabilio....bence tabi...Bu arada gitarım elektro akustik akustik değil ve 200$ da diiil ama 1000$lık gitar da diiil..o yüzden sevgili vesta ebene göz dikmeden......yani şey tamam mı Meli?Başlatma sakın ebenden....
  • posetcayy • 26 Mart 2004 00:43 • #537783
    araba sevdası gıbı bıse yaa..
    pahalı gıtar ıstıyenler sankı aldıklarında daha fazla hız yapacaklar gıbı dusunuyolar gıbı gelıyo:P parası olan alsın tabıkı:P benım kankynın özel uretım ve dunyada sadece 10 tane olan 20 yıllık bır ıbanezi var goldstar sanırım neyse adam cok hızlı ama gel gorkı rıtım ozurlu .benım kotu gıtarı kullansada bı ıse yaramıyo.. sonuc olarak köte kiren şemsiye açılmaz:)