Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

elektro hakkında yardım

• roanus • 10 Nisan 2004 19:44 • #537860
    arkadaşlar ben şuan bateri çalıyorum eskidende 1 ay kadar gitar kursuna gitmiştim şimdi gitara devam etmek istiyorum ama elektroyla devam etcem bana elektro gitarlar hakkında ayrıntılı bilgi yazarsanız sevinirim örneğin mesela elektrodan çok elektronik "vıj vıj" gibi sesler alınabiliyo fakat aynı gitardan normal akustik gitar sesinide alabiliyosunuz bu nasıl oluyo gitar klavyesi ne demek tuşların olduğu yermi bu tuşlar neye yarıyo çıkan sesin tonunu değiştirmeyemi? bir de pedal ne demek ve ne işe yarıyo bunlara yardımcı olursanızda çok sevinirim ve başlangıç gitarı olarak ne önerirsiniz ÇOK LAZIM YAAAAAAAAAAA!!!!!!
  • poo_fighter • 10 Nisan 2004 20:13 • #537861
    gitar klavyesi gitar sapidir kabaca heralda, bi de ancak gitardan vij vij diye sesleri pick slide yaparak da cikarabilirsin ve ucurur seni boole ki eger iyi bi yere dogaclama sokarsan herkes gaza gelir, grupca cosarsiniz... Gitar olayina tus sokmamak lazim, pedal olur da tus olmaz, yakismaz yani.

pedal genelde distortion, compressor, flanger gibi tek tek efektleri ekleyen sinyal isleyici aletler oluyor. boss metal zone kullaniyom, iyidir heralda en iyisi odur. Bunlar iki state'lidir ayaginla basinca acilir/kapanir, on/off yani. Bi de wah pedal var tabi bunun sonsuz state'si var, pedala ayagini bastigin kadariyla caldigin tonu inceltir, bu alet daha bi gaz tabi, hizli calarkene ne calsarsan cal bu alet ile sen bile caldigina inanamassin, ornegin kirk hammett ayni scaleleri farkli sarkilara farkli wah pedal tonlarinda o kadar cok sokar ki sen tablara bakmadan ayni olduklarini cikaramassin. ben ibanez wah pedal kullaniyom, iyi gibi amma ikinci el aldim bi ayarlarini ogrenemedim falan pek fazla kullanmiyom...

Bi de zoom gibi hayvani processor'ler(bende yok) vardir bunlarda heralde bissuru efekt bir arada oluyor. biraz para bayilmak lazim, ben en basta distorion pedal yeter diyom, hatta ben bu aralar sadece amfi'nin distortion'unu kullaniyom, eger cok para yoksa boole de yapabilinir, tabi ben usendigim icin pedal takmiyom etc etc...