Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

cevabınızı bekliyorum

• exorcistt • 22 Nisan 2004 14:20 • #537911
    arkadaşlar,yeni bir elektro klasik gitar aldim fakat amfim olmadigindan kullanamiyorum,bilgisayara bağladım fakat bilgisayarımdan da ses gelmiyor..program mı indirmeliyim yoksa başka bir seçeneğim var mı?ilgilenirseniz sevinirim..
  • aykuth • 22 Nisan 2004 15:51 • #537912
    Aklıma gelenler
    1)elektro klasik aldıysan evde çalışmak için bir yerlere bağlamadan da sesi hayli hayli yeterli. Bilgisayarından (hoparlörlerin kendine ait anfileri yoksa) gelen ses gitarın akustik sesinden pek de yüksek olmaz. (tamam bunun soruyla alakası yok kızma)

2)Gitarını ses kartının hangi girişe girdiğin önemli sadece mic ve line in'den girdiğinde ses alabilirsin. O da sesler açık ise. Çoğu zaman mic sesi kapalı olur. Ses kontrollerini bir kontrol et önce.

3) gitarın üzerinde equalizer varsa ve pili takılı değilse (veya bitmişse) ses alamazsın. Equalizer varsa bence line inden girmen daha uygun olur.

4)bağladığın kablo sağlam olmayabilir.

5)gitarı denemeden aldıysan gitarda bir sorun olabilir ama sanmıyorum.

6)gitarın çıkışı çok güçsüz olabilir. Böyle bir durumda az da olsa bağladığın girişlerde (görsel olarak) bir kıpırdanma olabilir. Ses kontrolleri açıkken bir daha dene. Şimdiye dek sadece line ine girdiysen mic'e mice girdiysen line in'e girmeyi deneyebilirsin.

7)hoparlörler bağlı/açık/var mı? (kabul bu da kötü bir şaka)

neler denediğini ve hala ses gelmediğini biraz daha ayrıntılı yazarsan yardımcı olmaya çalışalım.
  • exorcistt • 23 Nisan 2004 10:09 • #537920
    öncelikle teşekkür ederim ilgilendigin için,yukarıda saydığın herşeyi yaptım ama bir sonuç yok,kabloda falan ,pilde de sorun yok ama bi türlü hoparlörlerden sesi duyamadım..herşeyi denedim sanırım bi amfi almam gerekio
  • kkurt • 24 Nisan 2004 22:12 • #537931
    ses kartın mikrofon girişinden gelen sinyali hoparlöre kendiliğinden yönlendirmiyor olabilir. bunu yazılımla yapacak bir program bulabilirsin ama rahatsız edici bir zaman geçikmesine sebep oluyor.