Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Yeni Klasik gitar

• ReaL • 27 Nisan 2004 18:45 • #537965
    Selam arkadaşlar

Yeni bi klasik almayı düşünüyorum yaklaşık 1.5 senedir çalıyorum yeni bir gitar almak için yeterince ilerlediğimi düşünüyorum ama nasıl bi şey alacağım hakkında karar veremedim fiyatı 500 milyon civarında benim için iyi olacak nasıl bir klasik tavsiye edersiniz bi düşüncelerinizi almak istedim şimdiden tşekkürler...
  • fibonacci • 28 Nisan 2004 21:23 • #537971
    eğer profesyonelliğe geçecekseniz elbette eşikaltı alıcısı olan bir model tercih edin. mikrofon çok zorluk çıkarıyor.
  • ratamahatta • 28 Nisan 2004 21:40 • #537972
    bende 6 yıldır klasik gitar çalıyorum. artesanas diye bir klasik gitarım var. meksikadan getirttim öyle bir imkanın varsa böyle yap derim. ve 250$dı. hala beni idare ediyor.
  • ratamahatta • 29 Nisan 2004 00:40 • #537974
    SEN BAKMA 6 YIL DEDİĞİME 10 yıldır çalıyorum ama 4 senesi bilgisiz kara yıllar. şimdi bide şöyle bir sorun var...
    klasik gitar mı çalacaksın gerçekten(ahmet kanneci, isaac albeniz gibi)
    yoksa teller üzerinde elini mi sallıyacaksın (televizyondaki popçular gibi)
  • aykuth • 29 Nisan 2004 09:12 • #537975
    Belirttiğiniz civarda
    Admira Artista ve üstü modelleri (500'e çıkabiliyorsanızz juanita, paloma falan almayın)
    Raimundo'nun ortalama modelleri
    Sanchez'in sanırım güzel gitarları vardı.
    Ben prudencio'yu da severim. Ama sesleri diğer gitarlara göre biraz farklı olabiliyor.

500 civarı sizi uzun süre götürecek bir gitar olacaktır kanımca. Kütahya'da hangilerine ulaşabilirsin bilemiyorum yalnız ben ankara'da gördüğüm markalardan yazdım daha çok.

Tabi bir de arkadaşlarında söyledikleri gibi bunu popüler gitar çalmakta kullanacaksan yukarıdaki tüm önerileri çekip yeni öneriler bulmam gerekir. Bunların çoğu (admira artista'yı tam hatırlamıyorum ama) sadece klasik gitar çalmak için uygun. Öteki türlü fishman elektronikli, cutaway kasa, biraz daha dar ve ince klavyeye sahip bir gitar daha iyi olur sanırım. (naylon telli akustik de diyebiliriz tabi böyle bir şeye, ama insanlar elektro klasik demeyi seviyor)
  • supra • 7 Haziran 2004 06:20 • #538209
    klasik gitar gibi sefil bir çalgıya yazık oparaya ne alırsan al çelik telli olsun ufkun genişlesin
  • aykuth • 7 Haziran 2004 08:45 • #538210
    bence ufku genişlemeye ihtiyacı olan bir başkası. (gerçi detaylarından sadece kavga aradığın anlaşılıyor)