Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Bir stüdyo açıyor olsanız..

• petevenegondi • 27 Mayıs 2004 10:12 • #538127
    ampeg: yaklaşık 500 $ civarı.bir arkadaşım aracılığıyla buldum. aklımda Laney, Hartke gibi markalar da var. 100w'lık marshallın yanında elbet de duyulur. o kadar dar alanda son ses açamayacağına göre :P.

mixer: ub1832fx-pro ya da ub2222fx-pro almayı düşünüyos. power amp için henüz karar vermedim. o çok önemli bişe olduğu için biraz daha araştırmam gerek. powered mixer kullanmam sağlıklı deil

ziller: aldığım bir duyuma göre bosphorus ziller garantili. hem de abartıp ömür boyu garantili. ama ne şartlarda, hangi modellerde bilmiyorum. ve kaliteli de bi marka. sadece ismi pek duyulmamış.

gitar amp: evet marshall combolarda iyidir. 60wlıklar da araştırma kapsamında.

hücum kayıt o kadar pahalı bir olay getirmiyor.

ha bi de, her anfi için tek mikrofon ve davul için özel mic setleri var(mandallı aksama tutturulanlardan) o tarz düşündüğüm.

Güzel bir kompressör önerebilecek birisi var mı?
    teşekkürler
  • ScarFace • 27 Mayıs 2004 11:30 • #538129
    baba bosphorus zili boşver.Eğer illa Türk malı alacam dersen "İstanbul-Agop" al ya da "Mehmet".Nedenini söyleyeyim:
    Dünyanın en iyi zil ustası olarak kabul edilen Zildijan usta bu zillere özel bir madde koyarmış ve dövüm tekniği değişikmiş.İstanbul zillerinin yaratıcısı da bu Hintli amcanın çırağımıymış neymiş.Bu özelliği dünyada sadece onlar biliyor ve oldukça kaliteli ziller yapıyorlar.Bilginize...
  • GaRaJ Bekçisi • 27 Mayıs 2004 16:39 • #538132
    Zildjian hintli miymiş gerçekten?
  • ScarFace • 27 Mayıs 2004 20:15 • #538135
    evet.yanlış hatırlamıyorsam öyleydi.iddiam yok ama yanıldığımı da sanmam.
  • petevenegondi • 28 Mayıs 2004 10:19 • #538138
    osmanlı döneminde süper zil yapan bi usta varmış.bu zil ustasının 2 de çırağı varmış. zamanla usta yaşlanmış. usta ölmeden bir zaman önce çıraklar bir şekilde formülü ve yapım tekniğini kapmışlar. sonrasında türk olan burada kalmış, ermeni olan ise bi süre sonra başka diyarlara gitmiş. (hikayenin bildiğimiz kısmı başlıyo) türk olan istanbul zillerini, ermeni olan ise zildjian zillerini (marka) yapmış.

zildjian: "zil yapan ermeni" demek(yanlış hatırlamıyosam bu ünvanı da o ustaya bir padişah vermiş).

peki anatolian için ne düşünüyosunuz davulcu arkadaşlar?
  • GaRaJ Bekçisi • 28 Mayıs 2004 11:20 • #538139
    peteve...'nın sorusu güme gitmesin ama zildjian'la ilgili benim bildiğim hikaye de böyle.
  • ScarFace • 28 Mayıs 2004 11:51 • #538140
    okey bende aydınlanmış oldum sağolun..Demek ki keklemişler beni adiler:) nese anatolianın Power Crash ini kullandım bi stüdyoda çok dayanıksız elimde kaldı zil,kırıldı hemen.Zaten kırılmadan öncede pek verim alamıyordum ses bi tuhaftı başka bi aksamını kullanmadığım içim bilemeyecem
  • JackSparrow • 4 Haziran 2004 22:53 • #538184
    Davuldan başlıcaksın çünkü stüdyonun prestijini artıran enstrüman davuldur hoja.
    Al bi tane Tama Rock Star Classic + 1 flor
    Koy bi tane Iron Head twin.
    Ziller Zildijan olsun.
    Kafana göre 1 tane Hi-hat ve 2 tane crash 2 tane china felan işte.
    Deriler remo olsun.
    Mixer bi tane kafana göre al işte.
    Ama gitar istiyosan bitane Xcort x-2 birde Xcort x-6 al
    Bass Ibanez al 5 telli.
    Jakları elektrikçi hüsnü abiye yaptır.
    Kolonlar ve monitör düzeneğini yamaha ya da playback al.
    Mikrofon filipis :-) veya panasonic al.
    Anfiler tabiki marshall al.
    sonra git taksime aç saatinide direk 20 milyondan başlat bence :-)