Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Rickenbacker bass ı nasıl bilirdiniz ey cemaat

• baranthalas • 26 Mayıs 2004 23:04 • #538121
    arkadaşlar rickenbacker marka bas almak istiyorum ama ne fiyatını öğrenebildim ne kullanan biri gördüm (canlı olarak) tek bildiğim Cliff Burton nın kullandığı ve çok güzel tonlara sahip olduğu
    (kırmızı beyazlı bası)
    http://www.rickenbacker.com/us/4003x.htm
    adresinde de var gitarın tüm özellikleri şekli şemali cartı curtu..siz tavsiye eder misiniz ? bi de fiyatlarını biliyor musunuz ?
  • aykuth • 27 Mayıs 2004 08:47 • #538126
    Oldukça pahalı (türkiye de bulabilme ihtimalin düşük ama ben istanbulda neler olup biter hiç bilmiyorum, getirtebileceğini, sanıyorum ama oldukça yukarıda bir fiyata)

Bas aleminin efsanelerinden rickenbackerler.
    Aklıma gelen iki ünlü kullanıcısı

Paul McCartney (beatles) (rickenbacker bedava bir bas gönderdikten sonra höfnerini çok daha az kullanmış)

Motörheadden Lemmy.

[edit] ve chris squire bir akıllı unutmuş yazmayı]

Şimdiye kadar duyduğum tüm yorumlar olumluydu hakkında. Görüntüsünü de beğendiysen parasını çıkartabiliyorsan harika bir gitar. (EB Musicmanler G&Ller gibi seri üretimin üstün kalite gitarlarından)

Yine de çalan birini bulup bir deneyebilsen diye düşünmüyor değilim. Sonuçta sap, ton, gövde, tel ve perde aralıkları her gitar için değişiktir. Büyükçe bir para verdikten sonra senin için çok da uygun olmadığını düşünürsen büyük şanssızlık olur. (gerçi para bulursam bana satarsın, ne de olsa içimde her türlü iyi bası almak için yanıp tutuşan bir şeyler var. G.A.S.
  • supra • 7 Haziran 2004 06:06 • #538202
    çirkin ağır kalas gibi bir alet üstelik çok pahalı
    stereo çıkışı tos çıkışı falan var bence yaramaz onun yerine ken smith al o paraya
  • fibonacci • 7 Haziran 2004 14:37 • #538213
    zaten herkese satmıyorlar rickenbacker'ları merak etmeyin. bu arada roger glover abimiz de rickenbacker kullananlardan...