Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

gitar bakımı

• love_rock • 14 Haziran 2004 13:35 • #538254
    elektro gitar bakımı ve temizliği hakkında bilgi almak istiyorum... hangi ürünler kullanılmalı, nasıl kullanılmalı... yardımcı olusanız sevinirim
  • anthony_kiedis • 14 Haziran 2004 15:59 • #538255
    evvela benim gitarım metroseksüeldir öyle her bakıma gelemez onu ne bakım merkezleri istedi ama yoook ben oyle herkese veremem canım gitarımı bu boyle biline .Ben genellikle burdan reklam gibi olmasın ama her sabah gitarımı jonshons babby ile ovar sonra arap sabunlarıyla bi guzel cilalarım .Birde bu önemli kışın soğukta üşüyolar buda psikolojilerini bozuyor bu yüzden annenize bir kazak ördürün.:))
  • furainlover • 14 Haziran 2004 17:36 • #538258
    bu ne şimdi??
  • ratamahatta • 14 Haziran 2004 17:42 • #538259
    bu gitar bir klasik gitarsa eger;
    1. nemli ortamlarda bulundurma(deniz kenarı, yazlık)
    2. çaldıktan sonra hemen tekrar kabına dönmeli.
    3. sıcaklık değişimlerine dikkat.(mümkün olduğunca az olmalı)
    4. tabiki çarpmalara dikkat!
    5. tel değişimi-> mümkün olduğunca tavsiye edilen teller olmalı.
    6. toza dikkat ço az NEMLİ BİR BEZLE her hafta her yerini sil.
    7. bunlar güzel şeyler gitara iyi davran...

şimdilik aklıma gelenler bunlar...
  • cankut • 15 Haziran 2004 03:57 • #538268
    eğer iyi bi gitarın varsa planet waves'in polish (parlatmak, cila) spray'i var.. iyi bi gitarın varsa diyorum çünkü üç beş milyonluk bişi diil.. ama ben memnunum, toz tutmayı bi nebze engelliyo, küçük darbeler sonucu olan çiziklerini önünü bi nebze kesiyo.. yine planet waves'in gözlük bezine benzeyen bi bezi var.. onun yerine gözlük bezi de kullanabilirsin tabi.. ben öyle yapıyorum.. ritter'in kalınca kılıfları var popüler, ama tükendi mi nooldu piyasada sormak lazım.. o da biraz tuzlu bişi..
    bunun dışında evet diğer arkadaşların dediği gibi ısı, nem, çarpma vb..