Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

bass hakkında sorum olucak???

• elff • 7 Ağustos 2004 02:11 • #538878
    ben 9 aydır klasik çalıyorum.bass a geçmek için inanılmaz istek duyuyorum ama kafamda bazı soru işaretleri var!!
    siz bassı tek çalarkende(grubunuz olmadıgı zaman)aynı tadı alıyormusunuz?şarkının gerçek ritminden faklı çalındıgı için bazen
    nasıl anlatıyım umarım anlamışınızdır
    benim burda 2sene içinde grup kurma ihtimalim olmucagı için tek çalarkende sıkılmak istemiyorum
    ben bu konuda fazla bilgili degilim beni aydınlatırsanız harika olur
    aranıza bi bass çı daha katılır:))
  • karete • 7 Ağustos 2004 03:19 • #538880
    sakın öyle bi hata yapıyım deme klasik bass dan daha iyi hele grup bulamıyacaksan napacaksın bası tek başına bişey yapamıyosun ama öğrenmek istiyosan öğren ama klasiği bırakmanı tavsiye etmem zaten bası al tek çalmaya başlayınca sıkılacaksın millet hep der bass zevklidir filan diye halt etmişler evde tekbaşına oturup çalmak çok sıkıcı kesin bir grup olması gerek bence
  • berhan • 7 Ağustos 2004 03:19 • #538881
    bass gitar al, ama klasik gitarını satmaya kalkışma. eğer isteğin inanılmazsa gerçekten herşey gelir kendiliğinden.
  • baranthalas • 7 Ağustos 2004 03:23 • #538883
    hadi lan ben acaip zevk alıyorum evde tek başıma çalarken
  • elff • 7 Ağustos 2004 03:25 • #538884
    klasik çalmak istemiyorum. elimin bass a daha yatkın oldugunu düşünüyorum ama böyle düşünüyosanız bass işini bir kere daha düşünmem gerekecek
  • karete • 7 Ağustos 2004 03:25 • #538885
    barantalas dinledik anacım evde tek başına yaptığın kayıtları kulaklıkları yırttı ba bida dinlersem seni ne olıyım
  • asura • 7 Ağustos 2004 12:46 • #538887
    sen söylenilenlere kulak asma bence..
    yapacağın tek şey:
    sevdiğin bi kaç şarkının basslarını çıkaracaksın..
    iyice ısındığında geçeceksin müzik setinin karşısına..
    çevireceksin hoparlörleri kendine doğru..
    bassını anfine takacaksın..
    önce bi açacaksın şarkıyı,ses ayarını yapacaksın,kendi bassının sesini duyabileceğin bir şekilde..
    sonra başa alıp çılgınlar gibi defalarca çalacaksın..
    ben bu yolla 2,5yıldır bass çalıyorum..
    grubum var,tabi grup çok ayrı bir ortam..sonuçta sıçan olunca dönüp küfür edebiliyor sataşabiliosun falan ama bu yolda çok eğlencelidir..
    ben hardcore'a gönülverdiğim için en önemli şeylerden biri olan sahne performansını bu yolla çalışıyorum..gitarı elimden bırakıncaya kadar terden ölmüş oluyorum(nası eğlendiğimi sen düşün) ve şimdiye kadar bana çok getirisi oldu..
    bil hassa konser cd'lerinden çalışırsan sana daha çok şey kazandırır..

Edit:Virgül(2,5)
  • elff • 7 Ağustos 2004 21:23 • #538889
    teşekkür ediyorum ama daha çok fikir bekliyorum lütfennnnn:)))
    cidden çok karasızım
  • _siMya_ • 7 Ağustos 2004 21:34 • #538890
    Asura 2,5 yıl demek istedin sanırım, 18 yaşında olup 25yıldır bass çalmak pek mümkün gözükmüyor :))
  • garabagera • 7 Ağustos 2004 22:31 • #538891
    "Her eve bi klasik gitar 1 haftada neşe katar" diye boşuna dememiş Asım Can Gündüz...