Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Vidaların oksitlenmesi olayı...

• _siMya_ • 7 Ağustos 2004 19:52 • #538888
    Arkadaşlar ,benim elektro gitardaki vidalar oksitlendi, seste sorun yapmıyor ama görünüş olarak hoşuma gitmiyor, bir yolu varsa bana bu pasların nasıl silinip yok edileceğini,yok edilemezse bir nebze de olsa nasıl geçirileceğini anlatır mısınız?
  • blackened69 • 8 Ağustos 2004 10:52 • #538896
    oh be neyse ki pick guardım yok ve bütün vidalarım ya normalden siyah ya da siyah boyalı...
    bence temizleyici spreylerden almalısın müzikevlerinde bulabilirsin.

arkadaşlar ben genelde metallica dan çaldığım için çoğu kez palm mute yapmak zorunda kalıyorum. bu yüzden tellerin köprünün dibindeki kısmı simsiyah oldu. bunun zararı ne olabilir?
  • chriss • 8 Ağustos 2004 15:24 • #538897
    pas icin en guzel cozum WD-40 ben telleri de onunla siliyorum bi zararini gormedim tabi kimyasal olarak cilde temas ettigi icin bi zarari olabilir caldiktan sora iyicene elleri yikamak lazim , vidalara wd-40 ya da herhangi bi pas cozucu sik tel fircayla fircala sora da ince bi zimpara ile hafiften zimparaliyabilirsin, blackened onun tek zarari tellerin ordan kopmasi olabilir bi de koprunde zamanla paslanabilir.
  • Alassai • 9 Ağustos 2004 08:14 • #538902
    Pas çözücüden emin değilim her seferinde telden de biraz biraz götürür. Ben iki ayrı arkadaştan önerileri yazayım buraya, siz de beğendiğinizi uygulayın.

1- Telleri taktıktan sonra bir güzel Nivea kremle kremleyin ve hatta biraz kremli ellerle çalın. veya..

2- Tellere arada sırada şu hazır silikon cilalı ayakkabı süngerlerinden tatbik edin. Telleri kaplayan ince tabaka silikon ciddden ömrü uzatıyor.

Benim çözümüm: Gerekirse biraz fazla para verip çelik yerine nikel tel kullanın.

Civatalar için: Civatalardan birini söküp yanına numune olarak al ve civatacıları gez. Mümkünse inox (paslanmaz) veya siyah kaplama olanında ara. Bulabilirsen de hepsini tek tek değiştir, sanırım en pahalı inox'un toplamı bi tüp pas çözücüden ucuz olacaktır. Ama bulamazsan pas çözücüden başka çare yok gibi.
  • _siMya_ • 9 Ağustos 2004 12:47 • #538904
    Hepinize teşşekkürler, Alassai, sorunum vidalarla, ben de senin dediğini yapmayı düşünüyorum teşekkürler tekrar...
  • Alassai • 9 Ağustos 2004 13:53 • #538908
    Senin sorununu anladım, lakin başka bir arkadaş da tel sorunundan sözettiği için ikisini bir arada çıkardım.
  • blackened69 • 9 Ağustos 2004 18:37 • #538913
    bende teşekkür ettim :)