Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Tellerin cızırdaması?

• _siMya_ • 27 Ağustos 2004 20:05 • #539167
    Arkadaşlar ben gitarı(cort X6) ağustos başı aldım, alırken sap ayarı yerinde mi diye sordum evet yeni yaptım dedi, en başlarda takmadım tel yenidir cızırdar dedim ama hala 6. 5. tellerin ilk üç perdesine basınca cızırdıyor, sap ayarıyla ilgili olabileceğini düşünüyorum çünkü teller titreşirken perdelere çarptığı için bu cızırdama sesinin duyulduğunu düşünüyorum, perdenin en sonundan ölçüm tellerin klavyeye olan uzaklığını( 24.perdenin ilerisinden klavyenin başladığı yerden) tam 5mm. çıktı, bu ideal ölçü değil mi? Ben yanlış yerden mi ölçtüm?
  • blackened69 • 27 Ağustos 2004 23:35 • #539169
    baba o en ideal ölçü bildiğin gibi x2 var bende aynı teller aynı ayar sadece tremolon değişik senin köpründe akor vidaların kaymış olabilir ayrıca gitarın ilk telleri çok dandik ama onlardan kaynaklancağını sanmam...
  • _siMya_ • 28 Ağustos 2004 22:25 • #539185
    Eyvallah
  • sweep picking • 28 Ağustos 2004 23:06 • #539186
    abi birde fretleri bazılarının cakılması gerekebilir..sap ayarıda tabi
  • blackened69 • 29 Ağustos 2004 00:06 • #539187
    bence gerekmez çünkü gitar çok yeni... ben alalı çok daha uzun zaman oldu hiçbirşeyi yok valla gitarın...

ama aldığın yerde uzun zaman beklemiş olabilir çünkü zaten öyle çat dendiğinde alınabilen bi alet değil gitar... o arada sıcaktan ya da soğuktan sap ayarı kaçmış olabilir... şimdi yapılması gereken her telde her perdeye clean ve distortion tonlarında cızırtı var mı diye kontrol etmektir...
  • _siMya_ • 30 Ağustos 2004 22:20 • #539200
    Çakmak mı? Fretlere baskı uygulamak pek iyi olmaz diye biliyorum?
  • fizban • 31 Ağustos 2004 15:46 • #539211
    gitarın sapını bir ustay kontrol ettir. ya da kendin çok dikkatli bir biçimde bak. perde uzunluklarından değilde sap hafif eğri olabilir. ya da perde cukurlaşmış olabilir. gitarı düz bir yere koyup yandan dikkatlice bak. eğer öyle bir sorun varsa gitarının garanti belgesini atmamış olmak için dua et.
  • obscurness • 1 Eylül 2004 12:13 • #539218
    abi amfiden cızırdama geliyomu yoksa sadece gitarın telleri mi cızırdıyo.amfiden cızırdama geliyosa sorun var demektir.amfide cızırdama yoksa sadece gitardan geliyosa sorun yok demektir.benim hocada ibanez custom vardı onu çaldım onun bile çoğu teli cızırdıyodu ama amfide en küçük bi cızırdama yok
  • _siMya_ • 1 Eylül 2004 23:26 • #539229
    Amfiden cızırdama gelmiyor...