Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Davul seti'ni nasil akort edersin?

• outofbalance • 30 Ağustos 2004 12:33 • #539192
    Yahu ben bi davul seti aldim da....ozellikle bass davul, derileri yeterince gergin degildi.....ben de gerdim ancak deneye deneye pek bi sonuca ulasamadim....gerginligi nasil olacak? yani cok gergin mi, az gergin mi vs. bass davul icin napiim? en kotu durumda olan da o...
  • fibonacci • 30 Ağustos 2004 13:24 • #539195
    bu sizin nasıl bir ton elde etmek istediğinize bağlı. çeşitli davulcuları dinleyerek değişik tonlamalar hakkında bilginizi artırabilirsiniz. tabi davulcu arkadaşlar bu işi daha iyi bilir.
  • outofbalance • 30 Ağustos 2004 15:29 • #539197
    ben genellikle metal turu caliyorum da....onun icin nasil bir nota'ya getirmem gerekir?
  • Breadfan • 30 Ağustos 2004 21:41 • #539198
    dostum hepsinden önce trampette bi ses bul tabi gerdirme kolunu aç sonra küçük alto sonra büyük alto flortom cross ben böyle biliyorum
  • outofbalance • 30 Ağustos 2004 23:34 • #539202
    trampette ben hic bir zaman bir sorun bulmuyorum ki.....alto'lari bugun arakadasim gitar 'tuner'iyla yaptik, ancak bass davul'u nasil ayarlayacagim hala bilmiyorum....yani nereye kadar ayarliyim, hangi nota diye dusunuyorum....
  • ScarFace • 31 Ağustos 2004 16:25 • #539212
    bak kaç alto kullanıyorsun bilmiyorum ama altoları gererken kafanda nasıl bir ton istiyorsan öyle akort et.Zaten davul do-re...falan diye notaya göre akort edilmez.Yani dur telefondan bir la alayım sonra sıkayım yok öyle bir muhabbet.Sen nasıl bir ses duymak istiyorsan ona göre "büyük olan altonu sık"tamam buldum dediğinde yandaki ufak altonu daha pes akortla böylece aynı ton 2 farklı şekilde elde edilir.Trampeti akortlarken alt deriyi çok ger.Flortomu ayarlarkende altoları baz al.Valla yardımcı oldum muj bilmiyorum ama olay bu.
  • __killingHAND_ • 31 Ağustos 2004 16:39 • #539215
    aynen scarında dediği gibi kulağa kalmış bir iş..