Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Modifiye nasıl olur??

• Öz_Öz • 5 Eylül 2004 22:07 • #539274
    Selam ben ucuz bir Fender strat buldum(USA değil tabii)..Manyetikleri değiştirilip sağlam bir bakımla nasıl olur tahmin edebilen varmı?
    Bir de manyetik konusunda ne önerebilirsiniz??Alternatif tarz çalmaktayım arkadasımın jackson'ı ile tonlar vızırtı gibi(alternatif için tabii) geliyor bana yardımcı olursanız sevinirim??
  • fibonacci • 6 Eylül 2004 15:35 • #539285
    jackson ve vızırtı mı? amfiniz neydi? sakızlardan çıkan amfilere mi bağladınız gitarı?
  • baphomet666 • 6 Eylül 2004 16:02 • #539286
    Ya benim fikrimce eğer gitar bir şeye benzemiyorsa istediğin kadar modifiye et dur sonuç tatmin edici olmaz.
    Bir de pazarlama usulü vardır kötü gitarı iyi anfiye takarsın vay be dedirtirsin. Ama istediği kadar iyi bir gitar olsun berbat bir anfiye takarsan sonuç yine kötü olur. Örnek, ben zamanında Ibanez 540S aldım, 80'li senelerin sonları, orjinal Japon ve ağacı muhteşem durumda, üstüne bir PafPRO II, bir Single Lace, ve Evolution modifiyesi yaptım. Sonucu tahmin edebilirsin. Ama Peavey anfide bir ton vermişti ki yanından kaçacaktım anfinin. Şu an Marshall kullanıyorum ve yeterince tatminkar bir ton elde edebiliyorum. Senin arkadaşının Jackson'ının olayı buna benzer bir şey olabilir gibime geliyor...
  • Öz_Öz • 7 Eylül 2004 01:17 • #539294
    Ya her kore jackson güzel ses verecek diye bir şart yok tabi..
    Yani her türlü anfiyle denedim haftanın 3 günü farklı stüdyolarda ve arkadaslarda calıyorum sonuc aynı alternatif müzik için konusuyorum bu arada zaten oyle belirtmiştim..Sen 100 watt marshall a sakız anfisi diyorsan bilemem tabii..Kore Jackson bence metal,death ve black tarzı müzik için ideal ve bu türlerde gayet iyi..Ya zaten Jackson savunması yapmayayım şimdi.Ben modifiye ile ilgili bir soru sormustum..
    Tesekkurler
  • okee • 7 Eylül 2004 04:36 • #539295
    bence özenli bir modifiye ile istediğin kıvamı yakalarsın. köprü manyetik duncan hotrail, orta ve sap manyetiklerde texas seçimi çok güzel oluyor. gevrek bir ton elde edresin. sap ayarı, perde ayarı falan gibi ince ayarlarıda hallettiğin zaman baya işini görecek bir canavar yaratırsın.