Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

bass

• ozan10 • 7 Eylül 2004 16:23 • #539303
    bu aralar sürekli bas gitar araştırıyorum. piyasa fiyatları ve 2.el fiyatları oldukça fazla geldi. amfilerde aynen öyle. ankara da oturuyorum. kıvılcım müzik'e geçen günlerde gittim. iyi bir fender jazz bass almak istiyorum o yüzden dolaşıyordum. girişte iki tan standart fender var adam bana 1100-1200 euro gibi bir fiyat söyledi. en alt modeli bir de yani. sonra bir amfi beğendim. fender 60w amfi. adam ona 1000 euro dedi. bende de eski fender 25 watt amfi var. benim amfi yi 180 euro ya saydı. bunların dışında bir iki yerde daha pahalı gitarlar gördüm. piyasayı bu kadar kabarmış görünce size bir şey sormak istedim. benim ibanez bas gitarım baya üst model. modeli sr 3000. ben şimid bu gitarı amfiylen beraber satsam acaba ne kadar olur. yardım ederseniz çok sevinirim.
  • sweep picking • 7 Eylül 2004 17:37 • #539305
    abi gitarını kac paraya aldınve nekadar iyi?gitar nekadar yıprandı..aslında ibanezin bass gitarı pek tercıh edılmiyor..özellikleri neler?kısaca 1000$ falana aldıysan gitarın temizse 800$ falan sayılır..
  • aykuth • 8 Eylül 2004 08:30 • #539312
    ankara kıvılcımdan alışveriş etmeni önermem. 900 Euroya meksika fender standart jazz satıyor adamlar. Orada hatırladığım kadarıyla 1000 euro edecek bir fender anfi de yok. Zaten 60 wattlık hiçbir bas anfisine de 1000 euro verme. (çok zengin değilsen)

sr 3000'i niye satmak istiyorsun?
  • ozan10 • 8 Eylül 2004 14:06 • #539314
    gitarım belki pek tercih edilmiyor ama ibanez in en üst modelinin bir alt modeli. gitar çok temiz.
  • ozan10 • 8 Eylül 2004 14:09 • #539315
    ben gitarı satmak istemiyorum. gerçekten iyi ama bakıyorum türkiye de ve dünya üzerinde ki tüm basçılar fender jazz bass kullanıyor. o da benim kafama takıldı o yüzden. sadece piyasaya göre fiyatı ne olur diye merak ettim.
  • aykuth • 8 Eylül 2004 17:25 • #539318
    gitarın yanlış bilmiyorsam sr serisinin iyilerinden . Ederini tam kestiremesem de 800-1100 dolar aralığında olabileceğini düşünüyorum (türkiye için). Bu fiyata satamayabilirsin ama çünkü ibanez basların ikinci eli türkiyede çok da yüksek değil.

Dünya üzerindeki tüm basçılar fender jazz kullanmıyor (çünkü yarısı fender precision kullanıyor misal ben :PPP, tabi ki öyle değil çok güzel başka baslar da var ortalıkta). Bazen insan böyle bir yargıya kapılabiliyor ama yine de gitarını seviyorsan ve ondan memnunsan satmamanı öneririm. bahsettiğin alışverişten sadece kıvılcım karlı çıkar ve sen ilerde sattığın gitar için çok üzülürsün.
  • kosmik • 8 Eylül 2004 17:50 • #539319
    aslında nası bi müzik türünde hoşlandığına bağlı bi bas işi çünkü fender jazz bass ibanezden daha mid bi sese sahip.eğer ki sen bas seslerin inlemesinden hoşlanıyosan fender jazz bass sana göre deil.