Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

music123.com

• joe-with • 12 Eylül 2004 02:48 • #539360
    arkadaşlar daha öncede açılmış konu ve sitede link verilmiş ama güven konusunda sorunlarım var.eğer aranızda bu siteden herhangibişey alan varsa bana ne kadar ucuza aldığını ne aldığını ve yollama masrafının ne kadar olacağını ve bu akıl işimidir değilmidir yazsın.
  • need_a_cure • 12 Eylül 2004 12:48 • #539362
    arkadaşın nullmark turn table aldı türkiyede tekli satılıyo ve 1400$ arkadaşım çifli ve 800$'a aldı :o) herşey dahil 800$ sanırım alet 650 dolar civarı western union la gönderdi parayi biz para yandı falan sandık ama 1 ay sonra alet UPS ile eve geldi :o) bende param olunca oradan ESP B-55 alacam inşallah ama önce 6 telli bass alayım..
  • jibboom • 14 Eylül 2004 01:25 • #539393
    şimdi bu iyi bişey.ama mesela 100 dolarlık bir aleti alıcam.onun içindemi 150 dolar fazladanödeniyo.yoksa fiyata göremi değişiyo.ve daha iyi yardımcı olabilmek için telefon bırakabilmisin(to need_u_cure) mail adresi
  • need_a_cure • 16 Eylül 2004 19:51 • #539442
    [email protected] valla 100 dolarlık aletin ağırılığına kapladığı yere bağlı nese mailini bekliyorum :o)
  • moodyspace • 21 Eylül 2004 21:09 • #539501
    abi ben bu siteye mail yolladım görevlilerden biri alım yapmak istediğinde son aşamada who assist you in music123.com diye bir link var işte oraya benim adımı yaz dedi ve ayrıca bir numara verdi onu da yazarsan sana yardımcı oluyorlar.Garaj da makale vardı hacim hesaplanıyormuş ağırlık değil.Ve adam mesela gift olarak yolluyormuş paketi ve değerin de 100 euro dan düşük gösterince vergi alınmıyormuş.Bana o dediğim görevli herhealde bunun için özel olarak yardım eden var mı kısmına yaz dedi yardım için yani bu konuda...ve bu heriflerde 128 bit güvenlik sistemi varmış kredi kartı şifreleri için onu da sormuştum yani senin şifreni kimse görmüyor bankadakiler dışında ve dolandırıcılık olmuyor yani ben k-7 ye baktım (korn'un 7 telli gitarı)113 dolar uluslar arası taşımacılık için alıyorlar.Ayrıca 3 çeşit ödeme yöntemi var bunlarda biri verilen hesaba para yatırmak bence kredi kartı şifresi yazmaktan daha güvenli bana sorarsan;akılcıl bir yöntem ama bazı ürünlerin türkiye ye dağıtımı yok boss'un yok mesela ama ibanez'in var ben de param olunca k-7'yi alıcam inşallah..
  • psycho vocelo • 21 Eylül 2004 21:35 • #539503
    valla benimki öyle büyük bi şey diil,cüzdan almıştım bi keresinde.üç hafta bekledim gelmedi.bayağı bi merak etmiştim,ondan sonra privacy policy midir nedir işte onu okudum 4-6 hafta arasında ürünler teslim edilir diyodu.nitekim bi buçuk hafta sonra geldi..
  • ShadowWalker • 1 Ekim 2004 18:12 • #539561
    ya arkadaslar bende musıc123.com dan 70$ picollo snare drum alamak ıstıyorum bu konuda yardım edebılecek bırı varmı bende maıl attım adamlara ama bana bı suru lınk gondermısler yanı bana tam olarak nekadar patlar ogrenemedım yanı 70$ trampete 70$ shıppıng verırsem gereksız bı atraksıyon olur yanı
    [email protected] bu konuda yrd eden bırı olursa sevınırım teşşekkürler.
  • MrNoName • 2 Ekim 2004 18:16 • #539574
    100 USD ve üzeri sigorta bedeline ve 500 gramın üstünde ağırlığa sahip herhangi bir nesnenin UPS ve benzerleri ile gümrükten geçerken takılmaması pek az bir ihtimal. Takıldığı durumlarda ise

- gelen malın niteliğine göre %14 - %22 arası KDV
    - 90 milyon TL civarı sabit gümrükleme ücreti
    - 50 milyon TL civarı ordino bedeli (sanırım bu az da olsa değişken, ama ne kadar ve neye göre değişir emin değilim)
    - gelen malın niteliğine ve bedeline göre değişen gümrük vergisi (ne kadardı hatırlamıyorum ama hatrı sayılır bir miktardı)
    - anlaşmalı gümrük takipçinize ödeyeceğiniz para
    - eğer gümrükleme işleri uzarsa (ki uzar) bir sürü ek masraf, sorma ver parası

ödeyeceğiniz bedele eklenir, ki bu da pek çok üründe %50 - %60'ı sahiden bulursunuz demektir. Gümrük takipçisi bir şirket (UPS) üzerinden aktarma yaptığınız için gerekli; eğer malın bedelini dernek, şirket, kamu kuruluşu vs.'ye harcama olarak gösterebiliyorsanız takipçiniz olması gerekmeyebilir. Siparişiniz gümrüğe takıldığında UPS aynı iş günü içinde sizi arayarak dört seçenek sunuyor:

- "Mal gümrükte kalsın, ben ilgileneyim" - En ucuz ama en zahmetli seçenek, gümrüğe gidip uğraşın didinin, yukarıda yazanları ödeyip siparişinize kavuşun.

- "UPS benim için gereğini yapsın, ben yorulmayayım" - En masraflı ama en hızlı olduğundan pek de emin olmadığım bir seçenek. UPS gümrük işlemlerini sizin için yapıyor ve size kabarık bir fatura ödetiyor, bu durumda gümrük takipçiliğini de onlar yapmış oluyor bir anlamda.

- "UPS siparişimi gümrüklü olarak en yakınımdaki gümrük ofisine getirsin, orada ben ilgileneyim" - İstanbul dışında yaşayanlar için avantajlı bir seçenek, İstanbul'da yaşayanlar için ise birinciden bir farkı yok.

- "İstemiyorum, geri gitsin" - Bilgisizdim cahildim bir aptallıktır ettim, şimdi de bu kadar parayı ödeyemem, pahalı da olsa bir ders oldu bu bana, bir daha sorgusuz sualsiz bu işlere kalkışmam diyenlerin seçeneği.
  • jumbour • 4 Ekim 2004 15:46 • #539595
    ben music123 den Fender Mexico Telecaster + Gigbag getirtmeyi düşünüyorum ikisi toplam 388 USD yapıyor. 2.5 kg mı geçmez evime nekadara gelir ?
    Yardımcı olursanız ve somut bir fiyat verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.
  • aykuth • 4 Ekim 2004 15:51 • #539596
    türkiyeye fender göndermiyorlar diye biliyorum. 2.5 kiloyuda geçer zaten.