Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Pearl River Gitarları?

• blackened69 • 12 Eylül 2004 13:24 • #539365
    Arkadaşlar geçen gün bir müzik evine gittiğimde dünyaca ünlü piano markası Pearl River'ın artık gitar işine de girmiş ve çok kaliteli şeyler yapmış olduğunu gördüm... özellikle Flying V modeline aşık oldum! Bu model hakkında bilgisi olan var mı? yardımcı olursanız çok sevinirim...

Flying V modelinin artı eksi özelliklerini de yazarsanız sevinirim. Rahat mıdır?
  • blackened69 • 13 Eylül 2004 21:33 • #539388
    yok mu abi koskoca garajda bu konu ile ilgili azıcık da olsa bilgisi olan????????
  • TooL • 13 Eylül 2004 23:55 • #539391
    flying v gibson'sa tadindan yenmeyecek bir modeldir(ozellikle sert tonlarda). ses olarak gibson sg'den biraz daha tok tonlara sahip bir gitardir. bunun hem ses hem de tasarim olarak en buyuk rakibi jackson randy rhoads modelidir(ki bu ne buyuk bir ikilemdir). iki gitar da essiz ozelliklere sahiptir ve fakat randy rhoades yapilmis olan ilk jackson gitar oldugundan rakibinin bir adim onune gecse de gibson da elektro gitari icat eden marka oldugundan rakibinden eksik kalmamaktadir.
    flying v'nin bir avantaji koprusunun tune o matic olmasidir. boylece floyd rose a oranla akor kacirma olayi seyreklesir. eger gibson flying v icin paraniz yetismiyorsa epiphone tommy iommi signature flying v'ler imdadiniza yetisebilir(yine de turkiyedeki tahmini fiyati 1000dolar civarinda olursa sasirilmamalidir).
    ancak soylediginiz markanin(pearl river) degil flying v modelini herhangi bir gitarini duymadigim icin ona spesifik bir fikir beyan edemeyecegim. velhasil sert muzik yapmak isteyenleri fazlasiyla memnun etme potansiyeline sahip bir gitardir.
  • blackened69 • 14 Eylül 2004 19:39 • #539407
    sağol baba verdiğin fikir için de bir kaç şey daha buldum sorcak...

otururken çalmak kolay mı? o gitarı rock konserine çıkarırsan ne olur çok mu iddialıdır?
    ama en önemlisi oturarak çalmanın kolay olup olmayışı? kolay değilse alışılabilir mi insan?
  • TooL • 14 Eylül 2004 23:23 • #539410
    yok canim niye oyle olsun stil olarak oldschool punk havasinda bir gitar oldugundan yadirganmaz oyle ki lenny kravitz kisisi bile kullaniyorsa artik baya populer de olmus bir gitardir diyebiliriz.

gitarin seklini biliyorsun sanirim. tabani iceri dogru sivrilmis bir ucgene benziyor. bu sekilde otururken bacagindan kaymasi muhtemeldir ama elbette zamanla alisirsin. mutlaka oturarak calmak istiyorsan yukarda soylemis oldugum model jackson randy rhoads hicbir sorun cikarmaz. ama bu gitari insani yerinden firlatacak bir yapiya sahip alirsan pek oturacagini sanmam ;)