Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Lambali amfi ne demek ?

• airsrevenge • 12 Eylül 2004 18:57 • #539367
    arkadaslar lambaLi amfilerle normal amfilerin ne farkı vardır. bir de elimde soundcraft spirit 600 power mixer var ne kadara satabilirim.. yenisi 900 euro. yani ne kadar versem kazıklanmamıs olurum.. bazı dükkanlar 300-400 dolar veriyo falan.. sagolun
  • need_a_cure • 13 Eylül 2004 12:30 • #539383
    elden 500$ civarı satarsan işine gelir bence ama ben şahsen elektronik alet ikinci el almam :o) (meslek ten biliyorum yani) bu arada lambalı amplifikatörler ile transistörlülerle çıkamadığın frekans eşiklerine ulaşabilirsin özellikle çok tiz ya da çok bass seslerde bunun farkını anlarsın ben bass çaldığımdan biliyorum transistörlü amplifikatörler bass seslerde bazen (özellikle ısınınca) limitör özelliği gösterip kesmeye giderler.. ama bu sorun lambalı amplifikatörlerde yok onlarında kendine göre dez avatajları var örneğin en iyi performans için ısınmalarını beklemelisin bozulduğunda lamba maliyeti fazladır transistör 500.000 tl özelleri en fazla 10-40 dolar arası değişir ama lambalar özel yapımdır 50 dolar gibi fiyatlarla çıkmasını bulursun ama alacağın ses farkı kesinlikle buna değer eğer paran varsa lambalı bir ingiliz marshal ya da bulabilirsen ibanez amplifikatör al!
  • baranthalas • 14 Eylül 2004 01:19 • #539392
    bu lambalı amfilerde sesi sonuna kadar açarsan laz fm i çekebilirsin..lambasız amfilerde böyle birşey yoktur
  • anil_yazar • 14 Eylül 2004 21:09 • #539408
    olm meksika yapımı fender lambalı dururken marşal ne
  • need_a_cure • 15 Eylül 2004 13:31 • #539412
    yaa ne bileyim fender amplifikatörlere ben şahsi olarak ısınamadım hani bahsi geçen şu limitör olayını modelini hatırlayamadığım bi fender lambalı da yaşadığım için (4 saat çalıştıktan sonra) marshal'a daha iyi gibi geldi ama tabi ki ki de benim şahsi ve göreceli düşüncem bu :o)
  • inquisition • 18 Eylül 2004 08:27 • #539455
    lambalı ampli demek artık geceleride rahat çalabilirsin demek :)
  • swat_slayer • 19 Eylül 2004 13:08 • #539469
    artik lambali ampiler kullanilmiyor.
    cok eski teknoloji.
    Transistorun icadindan once veya taransistorun yuk sek guclu modelleri yapilmadan once(transistor 3 ucu olup dogru baglantida tukseltec gorevi yapar.)triyod vakum tupleri vardi bunlar dogru baglandiginda opamp(diferansiyel fark yukselteci) gorevi yapiyordu
    ama bu elektronik elemanin calismasi icin icindeki
    flaman telinin isinarak tup icinde yari iletken bir iyonizasyon
    ortami yaratmasi gerekliyidi aani acili kapatmalar cesitlis sorunlara neden olabilir.Ama artik transistorlervar kucucuk opamplar
    koskocaman amfilerin yaptigi isleri yapabiliyorlar.
  • need_a_cure • 19 Eylül 2004 20:52 • #539476
    ama limitleri war!!! silisyum ve germanyumunda bir limiti war lambalı amplifikatörler kendi içinde sorunlu ve fazla güç harcayan amplifikatörler ama performans olarak transistör denilen o doğru polarma kullanımlı elemanlı amplifikatörlerden daha iyiler.. ortada bir gerçek var sorunları yüzünden lambalar terkedildi dahala üretiliyor ama eski teknoloji ve pahallı,lambalı yükselteçler(amplifikatörler) de baya nadir ve pahallı.. çok düşük cümleler kurdum demek ki uykum geldi!!!
  • kkurt • 24 Eylül 2004 23:57 • #539528
    "artik lambali ampiler kullanilmiyor."

yazık... üstelik doğru bile değil. kulak zevki yerinde olanlar kullanıyor.