Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

elektrogitar için yardım!??

• alpneoo • 16 Eylül 2004 01:38 • #539420
    Öncelikle bu konunun aynısı müzik bölümündede var bu tamamen benim dalgınlığım yüzünden oldu o yüzden bu konunun olması gerektiği yerde olması için birkere daha bahsetmek istedim.

Selamlar.Elektro gitara başlangıç için bir gitar almayı planlıyorum ama bu konuda hemen hemen hiç bilgim yok.Alırken aramam gereken özellikler neler öncelik olarak neye dikkat etmem lazım?İyi markalar nelerdir?En iyi markanın Fender olduğunu biliyorum ama büyük ihtimalle bir fenderi mali açıdan karşılayamam ve bir amatöre fazla da gelebilir belki emin değilim.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim bana.Zira aldıktan sonra değiştirme gibi bir olanağım olamayacak uzun bir süre.Şimdiden herkese Teşekkürler.
  • alpneoo • 16 Eylül 2004 01:39 • #539421
    Ve tabi ki bunun sadece gitarla olmayacağınıda biliyorum bildiğim kadarı ile amfi,vesaire,vesaire...
    daha birsürü ihtiyacım olacak.Hepinizin yardımlarını bekliyorum.
    Arkadaşlar bu arada elinde satmak istediğiniz temiz gitarı olanlarınız var ise lütfen bana garmesten ulaşın.
  • Ritm_Nektarı • 16 Eylül 2004 02:19 • #539422
    kızmasın kimse ama burda klasik olan şu laflar yazılcak sana

ilk önce ne tür çalıcaksın ona göre tavsiye etcez ..
    ( adam yeni diyor gitarı aldıda eline bi tarz mı seçti )
    sonra herkez başlar kişisel tercihlerine
    ( ya adam kişisel tercih istemiyor bi tane gitar markası diyo )
    sonra para olayı girer ne kadar var olur 300-400 dersin dolar
    ( başlarlar ikini el güzel bi esp bulursun adam ikinici temizi nerden bulcak anlamıyor ki alıcak elinde kalıcak sonra )
    sap bilmem ne klavye gül ağacı solo atacak san single yok sert vs vs
    ( bi gitar be yeni baştan yapmıycak ki bilgi olsa ki yok yeni deniyo anlardı bu kadar karıştırmanın ne alekesi var )
    en son denir aaaaaaa olmadı eski konulara bakıver
    ( eski konuların için de allah için 4 4 lük yönerge veren forum sayfası var mı bea )

kardeşim ben sana yakının varsa anlayan biri git onla al demiyorum ya da ikini el alda demiyorum ikinici el zor iş iyi anlamadıktan sonra bir de ilk başlangıcını sıfır ya da en azından sıfıra yakın ikinici el temiz bi gitarda yap .
    ha şunuda bil ilk olcağı için para verip alcağın gitar kötüde çıksa korkma yani kötü çıkmasın da o kadar dert etme demek istiyorum çünkü ne kadar parada versen başlangış gitarları çoğu 4 4 lük sıfatı aynı kasada taşıyamıyor yani sıkma canını zaten çömezliğini atınca mutlaka başka ürüne yönelicen ister istemez . ama benim sana tavsiyem fender stratocaster ( mexico )
    bulamam diyosan forumların başka yerlerdeki bissürü ikinici el temiz var ya da nerdesin bilmiyorum orda gezersen şehrinde varsa gitar shop ikinci elini 350-450 dolar arası değişir temiz sıfırı da 1 milyar civarı . hiç biri olmadı diyosan yurtdışından şipariş et sıfır bu ürün 500 dolar evine teslim yılbaşından 1 hafta önce burdan sipariş ver gümrük felan da dert olmaz evine kadar gelir 500 dolara sıfır alırsın adresi veriyorum www.guitarbargains.com
  • Ritm_Nektarı • 16 Eylül 2004 02:21 • #539423
    düzeltme ( fender standart stratocaster ) bu hem iyi bir başlangış gitarı hem de iyi bir süre seni tatmin eder . aklıma gelen bu başka arama . . .
  • andresson • 16 Eylül 2004 02:25 • #539424
    epiphone les paul standart türü bir gitarla başlayabilirsin
    dikkat edeceğin noktalar. Olmadı normal köprü sistemli Washburn N2 de alabilirsin.
    1 - ilk gitarını floyd rose köprü sistemli alma normal köprü sistemi olan al.
    2 - Ucuz diye fender taklidi squier gibi bir gitar alma bazılarının sapları o kadar dönüktür ki çekiçle vursan bile düzelmez.Keza Scorpion,S.B. Dreams gibilerinden de uzak dur. Gitarın nerede yapıldığına bak en aşağı Kore olsun. Bunun yukarısı Japon ve USA yapımlarıdır şimdilik gerek yok.Aşağısı Çin,Endonezya ve Hindistan gibi yerlerdir uzak dur. Zira aldığın gibi elden çıkarılması problem olmayacak bir gitar al ve 2. el olursa kesene faydalı olur.
    3 - Ucuz anfiler gitarının tonunu hiç bir zaman güzel vermez tavsiye edebileceğim bir şey yok bu konuda başka bir arkadaş cevap verebilir.
  • Alassai • 16 Eylül 2004 08:54 • #539429
    150-170 USD civarında cok iyi Çin işi gitarlar var. Elimde daha iyileri olmasına rağmen en sevdiğim gitarım 150 USD'lık bir Çin Telecaster. Pahalı olması değil senin enstrümanla barışman daha önemli. Bütün mağazaları gez, arsızlık yap bütün gitarları çal. Hangisine kanın kaynarsa (ucuzlardan tabii) onu al. Git bir de ayar yaptır. Gerisi teferruat.

Ucuzdur Çin işidir falan diye küçümseme.
  • inquisition • 18 Eylül 2004 08:26 • #539454
    gitar tipine önem verme, tonlara perdelere bak. rahat etmen önemli. ama harbiden arkadaşın dediği gibi arsızlık yap hepsini dene.
  • burctankal • 30 Eylül 2004 04:07 • #539555
    yeni bulduğum bi gitar alma yönyemi (hiç bi zaman kimse gitardan tam olarak anlayamayacağı için) : gidersin, kredi kartına da başvurarak en pahallı gitarlardan birini alırsın. emin ol vardır bi hikmeti.satarken de kolay olur, ne bilim bilindik markalar çok kötü gitar yapmıyolar zaten.. kolay gelsin derim ben, 15 yıldır çalıyorum, bulduğum en iyi yöntem bu :-))
  • 19ysk • 30 Eylül 2004 19:57 • #539556
    vic al istanbulda bilmiyem ama izmirde en çok satılan iyi gitarlarıda vardır.
  • Ratt • 2 Ekim 2004 18:04 • #539572
    arkadaşım bi kaç hafta önce yamaha aldı. set halinde satılıyomuş
    gitar + amfi + tuner + kılıf, pena vs... = 300 dolar
    ben gitarı denedim güzel klavye raaht, kasası zarif, ince (ibanez tarzı)
    2 humbucker 1 single.
    amfi 10 - 15 wat çok iyi değil ama öğrenene kadar idare edebilirsin