Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

sansamp gt2 hakkında yorumlar..

• mazanni • 21 Eylül 2004 18:58 • #539497
    sansamp gt2 (başka modeller de olabilir) kullanan arkadaşlar varsa fikirlerini ve önerilerini bekliyorum.....
  • aykuth • 22 Eylül 2004 09:07 • #539507
    gt2'nin iyi bir distortion olduğunu duydum.
    Ben BDDI kullanıyorum ve çok memnunum. Aletler giriş çıkış jackları dışında fazlasıyla sağlam (aşırı değil biraz özenli kullansanız yeterli). İyi tonlara sahiptir genelde ürünleri. GT-2'yi bilemem ama bas için ürünleri çoğunlukla mikser/poweramp besleyecek biçimde çıkışlara ve/veya çıkış gücüne sahiptir. Yine de sesini dinlemeden almanı öneremem.

Ürün kalitesi, hoş bir manual (ingilizce biliyorsan), şık ve klasik tasarım gibi artıları. Fiyat gibi bir dezavantajı var. (gt-2 liste fiyatını ve diğerlerinin liste fiyatlarını senkoptan öğrenebilirsin. gt-2 liste 225, en azından 200 dolara alabilmelisin. Belki daha da indirirler.)

senelerce birlikte olabileceğin bir marka. param olduğunda belki ben de bir gt-2/bass compactor alabilirim. Neyse uzatmayayım. Ben BDDI'dan fazlasıyla memnunum ve gt-2 ile ilgili iyi yorumlar duydum. lakin bundan çok daha ucuz distortion/overdrive pedalları da var. (TRI A.C. de düşünülebilir yerine göre)
  • mazanni • 22 Eylül 2004 16:43 • #539509
    sağol kardeş. lakin ben zaten dist./ovrdrv için digitech rp100 kullanıyorum. ama iyi amplim yok. onun yerine tavsiye etti bir tanıdık. ampliden daha iyi olur dedi. o da zaten psa1 kullanıyor. tabii onu alacak para bende yok en uygun olarak da gt2 var şu anda piyasada. senkop fiyatını gördüm. tanıdıklar var senin dediğin fiyata falan almayı düşünüyorum. yanına da bir tane marshall mg30 dfx düşünüyorum. istediğim tonlar genelde 50-60 ların jazz blues funk tonları olduğu için çok fazla sert tonlara sahip malzeme istemiyorum zaten. gt2 ve orta çaplı transistörlü bir ampli ile istediğim tonları yakalayabileceğimi söyledi o tanıdık. bende biraz soruşturayım dedim. sağol.

başka önerisi ya da fikri olan varsa da lütfen belirtsin.
  • chriss • 22 Eylül 2004 18:40 • #539512
    ben gt2 kullandim ve sattim ama kotu bi alet degil sadece anfiye(twin reverb) girince hosuma gitmedi 2 preamp ust uste binmis oluyo cunku ama clen anfi olarak direk kullanicaksan ve uzerine drive ekliiceksen cok guzel sonuclar elde edersin hatta benim bi kayidim var bu adreste

http://www.soundclick.com/bands/5/volkanatalaymusic.htm

primitive funki die o kayit gt2 clean anfi olarak kullanilarak direk ses kartiyla yapildi uzerine ts808 tarzi bi pedal girdim basslarda gt2 nin baslarini sonuna kadar acip stratla yapildi.dist tonlari bana biraz ince geldi o yuzden sattim..
  • mazanni • 24 Eylül 2004 15:34 • #539522
    peki bana öneren tanıdık aynen şu tertibatı tavsiye etti. siz ne dersiniz?

gt2 al bir tane de transistörlü ampli (30W'lık) yanına bir de boss süper overdrive bağla istediğin tonu alırsın dedi.

şimdi ben gt2 ile ampliyi aynı anda kullanınca iki preamp çakışır mı gerçekten? ayrıca bende effect olarak digitech rp100 var. bir sorun olur mu bunlarla kullanırken?

teşekkürler....
  • chriss • 24 Eylül 2004 20:19 • #539523
    simdi zevk meselesi ne anfi alicaksin ona da bagli ben lambali anfiye girmistim begenmedim zaten bi gt2 bi anfi alna kadar sansamp in anfilerinden al "trademark" serisi.
  • mazanni • 25 Eylül 2004 18:26 • #539533
    trademark lar çok pahalı 10W lık ampli 250-300 $ c.varında türeküye de. ben marshall ya da crate almayı düşünüyorum. bir de gerçekten amplinin yerini tutarmı. tutarsa ampli almayabilirim. ampli ile birlikte problem olmuyorsa uyumsuzluk falan yaşamazsam ikisini bereber kullanmayı düşünüyorum. ayrıca çok fazla param olmadığı gibi çok büyük malzemeleri taşımak gibi bir problemim var. sabit bir yerde olmayacağım için olabildiğince yükte hafif malzemerl arıyorum. malum piyasada oradan oraya taşınmak oldukça külfetli...
  • DJ GADOHA • 26 Eylül 2004 03:00 • #539534
    pratik ama çok iyi değil tech 21 ise mevzu psa 1 tavsiye ederim gt2 nin bir kötü özelliği ise dayanıksız olması
  • mazanni • 29 Eylül 2004 16:53 • #539552
    nasıl yani dayanıksız? neye karşı dayanım göstermiyor? ayrıca psa 1 alacak kadar param yok arkadaşlar... lütfen başka önerilerde bulunmayın. ben gt2 hakkında görüş istiyorum.

bir de yeni bir konu crate ampliler nasıldır ve fiyatları hakkında fikri olan varmı?
  • machine gewehr • 29 Eylül 2004 20:09 • #539553
    Bende crate 15w bass amfisi var.Bayağı bi kazık yedim alırken :)
    Aslında evde çalmak için ideal konser vermiycem onunla.Ama crate'nin yüksek model amfilerinin çok çok iyi olduğunu biliyorum.Bi ara Malmsteen'in resmi vardı sitesinin anasayfasında.İstersen gir bir bak www.crateamps.com