Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Pahalı Enstrümanlar

• ShadowWalker • 1 Ekim 2004 18:02 • #539558
    Bizim ülkede niye bu müzik aletlerini pahalı satıyorlar. Bir trampet almaya kaltım en ucuzu 200$ baslıyor yanı bıraz daha ustune para eklesem baterı alırım ıyı bır gitar almak ıstesen 500$ gözden cıkarmak lazım nıye bu müzik aletleri bu kadar pahalı yanı parası olmayan muzik yapamaz bızım ulkemızde bu bunun gostergesıdır
  • fizban • 1 Ekim 2004 19:51 • #539563
    çok haklısın. ee bizim ülkemizde her hangi bir ünlü markanın fabrikası falan yok o nedenle. valla bize en yakını amerika. orada da işçilik çok pahalı. ondan ucuz koreden geliyor ama o da yinede pahalı ve uzak. ayrıca birde ülkelerden geçerken üzerine bir de gümrük biniyor. vergiler falan derken 200 dolarlık ensturman bizde 500 dolar oluyo. birde dolarında maşallahı var zaten mübarek tl'yi ezdi geçti. ee tabi bu da ayrı koyuyo. ama aslında eğer bu ünlü ensturman markaları türkiyede fabrika açarsa hem avrupadaki pazarları daha rahatlar hem türkiyede yeni bir iş imkanı doğar hemde ensturmanlar daha ucuz olur. hatta en ucuzları türkiyede olur bile denebilir. (vay be amma kapitalist konuştuk haa.)
  • kumdan_kaleler • 2 Ekim 2004 21:50 • #539580
    sorun tabi ki fizbanın ihtimalleri üzerinden çözülebilir ancak asıl nedende bu değildir.eğer forumlarda Noname arkadaşımızın yazdıklarını okursanız ülkedeki bazı brokratik engellemeleri anlarız .gümrük v.s. Birde ithalatçı tekeller üzerine konuşmuoyrum bile tekel bahsinden niyet anlaşılır.Taleplerin azlığı bir başka unsur teşkil edebilir.bunlardan yola çıkarak acitasyonu arttırabiliriz.
  • MoonLigth • 3 Ekim 2004 00:09 • #539581
    bence çalıntı ya da 2. el düşün.
    ben 3 sene önce jackson gitarı 70 milyona aldım
    darısı sizin başınıza...
  • aykuth • 4 Ekim 2004 08:59 • #539591
    bir müzisyenin diğerine çalıntı enstrüman önerdiğini düşünemiyorum bile. Senin gitarın (veya gitarlarından biri) çalınsaydı ne düşünürdün!

Burada öyle bir alışverişin yapılığını görsem hiç düşünmem ihbar ederim.