Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

ev kaydı

• fizban • 5 Ekim 2004 14:21 • #539607
    hiç ev kaydı yapan var mı aranızda? eğer varsa kalitesi nasıl oluyo önerir mi nedir kimdir neredeyiz dünya neden var :) her neyse acaba fikirlerinizi bildirebilir misiniz?
  • karete • 6 Ekim 2004 05:09 • #539616
    mikrofonuna bağlı mixer var mı? dec ile mi pc ile mi kayıt yapıcaksın ? insan sesimi yoksa enstruman sesimi kaydedeceksin içli köfte yapmayı biliyomusun
  • souls_for_rent • 6 Ekim 2004 09:31 • #539617
    garaja kayıtlı gruplardan bi tanesinin kayıtlarını dinlemiştim... adama helal olsun çok kaliteli yapmıştı... tabi ben de dinledikten sonra ulan benim başım kel mi ben de yapıcam diyerekten kolları sıvadım ve sadece bir şarkının vokali için 170 küsür kayıt yaptım... hayır abi beceriksizliğimden ya da yeteneksizliğmden değil, beğenmiyorum... :)) yaptığım hiçbirşeyi beğenmiyorum... dinleyenler abi süper olomuş falan diyorlar ama...ı ıh... :))
  • airsrevenge • 6 Ekim 2004 11:24 • #539618
    arkadaslar benim evde mixerim var. amatör kayıt cihazlarından edinsem ne kadara patlar ? bilgisi olan lütfen yazsın
  • fizban • 6 Ekim 2004 18:20 • #539625
    doğrusunu söylemek gerekirse bir mixer'im yok. zaten kayıt işinden de pek anlamam o nedenle size soruyorum işte nasıldır nedir diye. bu arada vokal ve ensturman (gitar bas bateri) şeklinde pc'de yaparım yapabilirsem tabi...
  • karete • 6 Ekim 2004 19:03 • #539627
    ozaman kayıt konusunda çok iyi bişey olurmu bilmem denemek lazım programla arka müzik yapmak istiyorsan da melodi assistant kullanmanı tavsiye ederim tabi çok uğraştıran ve emek harcanması gereken bir program en iyisi budur (bence)
  • airsrevenge • 6 Ekim 2004 21:12 • #539629
    kardeş benim bilg iki oda ilerde.. zaten ben digital kayıtla müziği öldürmek istemiyorum ... kayıt cihazları ne kadar? ikinci el de olabilir... satan var mı bi de :)=
  • fizban • 7 Ekim 2004 13:39 • #539632
    aslında benim bunu sormamın asıl nedeni bir demo çıkarıcaz ama paramız yok :( ankarada bu işi harbi yapan bir midasın kulaklığı var o da anasının nikahını, gerdek gecesi odasını, çocuk bezini, doğum masrafını, falanını filanını istiyo. ee bizde de para yok. ondan. bu arada sizce de bu olaylar gereğinden fazla pahalı değil mi?
  • karete • 7 Ekim 2004 20:25 • #539638
    hangi olaylar stüdyo kayıt mı? anlamadım(k)
  • fizban • 7 Ekim 2004 20:31 • #539639
    evet stüdyo kayıt. yani yalnızca kayıt yapan ve bu işide gerçekten güzel yapan bir kaç stüdyoyla daha doğrusu orada kayıt yapan arkadaşlarla görüştüm. hücum kayıda hakkaten pahalı. onlar dört kişi kişi başına 200 milyon ödediklerini söylüyorlar. bizde de 4 tane şarkı var şimdi kayıt ettirmek istesek heralde iyi bi masraf yapıcaz.