Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

bateri ve grup..

• chirkinordek • 23 Ekim 2004 20:05 • #539775
    Garaj.org gerçekten müzik severler için güzel bir site.. şahsen bana çok faydası dokunuyor..

biz küçük çaplı bir grup kurduk. ama şuan solocumuz dışında pek bilen yok. yani 4 kişiyiz şuan. bateri, bass, solo, solist şeklinde..

benim sorunum, bateride örneğin duman'ın parçalarına ( mesela gurbet ) nasıl ayak uydurabilirim? neler yapmam gerek.. bunun bir notaları varmı.. yardımcı olacak arkadaşlar msn'den veya icqdan da konuşabiliriz..

her şey için teşekkürler..
  • chirkinordek • 24 Ekim 2004 20:43 • #539789
    arkadaşlar hiç mi yok yardımcı olacak birileri ?
  • need_a_cure • 25 Ekim 2004 12:32 • #539792
    dinle ve çal kulak bilgisi yeter bi de ritm duygun varsa olay kopar :o))
  • sky_forever • 25 Ekim 2004 14:33 • #539794
    öncelikle sana yadımcı olucak arkdaşlar var mesela ben olmaya çalışırım [email protected] msnden konuşabiliriz...Gelelim soruna;

Şimdi dinle çal kopart yırt at falan bunlar seni davulcudan öte ritm tutmanı sağlayacak gayet vasat davulcular sınıfına sokar...Örnek olarak dumanı vermişsin şu sıralar TurkRock ile ilgilendiğimden ve duman da sevilen bi grup olduğundan bende onlarla iligileniyorum ama gurbet parçasını hiç duymadım!Mesela yalnızlık paylaşılmaz parçasını seven çoktur o parçayı çalabilmen için öncelikle oturup parçayı baştan sona dinlemen gerekir(trafiği anlamak için)daha sonra seninle ilgili olan kısmı takip etmen gerekir davul olayını yani daha sonra ise örnek veriyorum orda parçaya hakim olan ve kökü oryantal ritme dayanan bi ritm var (dıs dıs dıgı tas dıs dıgı tas) hatırlatmak amacıyla yazdım işte o ritmi oturup HATASIZ çalana kadar çalışman lazım!BUndan sonra ise parçayı cd ye kaydedip veya kasede davul çaldığın yerde parça ile beraber çalışman lazım bakalım doğru mu gidiyosun yanlış mı?Baktın oluyo yani eksiksiz ve hatasız çalıyosun artık kendinden bişeyler katmayı deneyebilirsin...Yani anlatmak istediğim öyle duy otur çal oldu bitti yok!!Ve şunu da bilin arkadaşlar PARÇANIN ORİJİNALİNİ ÇALMADAN YORUM YAPAMAZSINIZ ÇÜNKÜ BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLUNMAZ bunu da dikkate alın... Müzikle kalın...
  • ScarFace • 26 Ekim 2004 11:03 • #539799
    Gurbet zaten duman'ın değil özdemir erdoğan'ın şarkısı.Bu şarkıyı çalmak istiyorsan sevgili dostum.Çok kolay bir şarkı.O yüzden 2-3 defada çalabilirsin.Kulağını 15 aç ve davulu dinle.Cros aksak gidiyor orada.Hi-hat'a devamlı olarak vuracaksın.fakat cross 2 sektirdikten sonra trampete vuracaksın..zaten dinleyince ne demek istediğimiz anlarsın.nakaratta çok kolay...hi-hat ve trampet ile 2li vuruş.Ama arada zillere de vur olurmu.:)
    valla ilk defa birine şarkı anlatıyorum.En azından denedim.Anlayamadığın bi şey olursa yaz.
    İstersen de buluşalım ben sana çalayım.:)))) şaka.