Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

bateriiiiiiiiiiiiiiiiiii

• psycho_clown • 26 Ekim 2004 17:01 • #539801
    Ya bu bateri denen zımbırtıda haftada bir gün alınacak ders ve usb grişli bateriyle bol çalışmayla kaç ay,yıl,gün de gördüğü her parçayı ufak bi çalışmayla çalıcak hale gelinir.lütfen bilgi verin çooook hevesliyim birde iyi bi kurs??????
  • sky_forever • 26 Ekim 2004 17:42 • #539802
    şimdi müzikte şöyle bi geyik var abi ne kdar zamanda çalarım? BUNUN CEVABI OLMAZ BEYLER nedenine gelince öncelikle müziğin sonu yok ve herkes kabiliyeti değişir!!Senin soruna da gelince arkadaşım sen kendine böyle sorular çıkartma otur stick kontrol çalış ritm çalış teknik çalış çok müzik dinle ve disiplinli ol zaten sen bunları yaptığın takdirde çok yol kat etmiş olursun!!Yani ufak bi çalışma ile değil büyük çalışmalar sonucunda bi yere gelirsin!Kurs olayındada almanı tavsiye ederim ama adam akıllı insanlardan al!!Yani piyasada artık herkes DAVUL HOCASI olmuş twin atan bi kaç parçada janjan yapıyo tamam hemen davul hocası oluyo!DAvul hocası olmak için bi kere onların yaşı tutmaz çünkü müzisyen olmak için bi ömür yetmez!Yani böyle tiplerden değilde ağır oturaklı TEKNİK bilen ve SENİNLE ilgilenen bilgi sahibi adamlar bulmalısın...Davulu çalarsın 3 ayda falan bi çok parçayı götürebilrsin belki ama işte sende vasat davulculardan olup çıkarsın ne teknik bilirsin ne ölçü bilrisn öyle kulaktan dolma yuvarlanıp gidersin...Bagetleri eline alıp BİLİNÇ ile çaldın mı işte ozman davulcu olmuşsun demektir!! Saygılarımla...
  • HardrocK • 26 Ekim 2004 20:48 • #539806
    Davul çalmak için öncelikle (isteyen kabul etmesin) biraz kabiliyet gerekir yani benim 3 ayda çaldığımı sen 6 ayda veya öbürü 1 aydada çalabilir fakat kaliteli bir davulcu olabilmen için öncelikle sürekli antreman yapman gerekir mesela bugün yeni bir ritim mi öğrendin durmadan onu ellerinle kavraman gerekir evde okulda otobüste farketmez...

Ayrıca bence yeniysen notasıyla hiç olmazsa tablarıyla öğrenmeye çalış sürekli kendini aşmaya bak hep yeni şeyler kat zihnine.Yani sadece rhcp değil soad da metallica da dinle (aman başta slayer dream theatre falan dinleyim deme şevkin kırılmasın:)

Benim söyliceğim budur.Bu dediklerimi yaparsan bence 1 yılda falan baterini BAT ından anlayabilirsin.