Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

amfi alırkene...

• pUnKeR • 27 Ekim 2004 19:47 • #539820
    arkadaşlar ikinci el amfi almak istiyorum bi kac tane buldum bunları denerken neye dikkat etmem lazım ki kazık yemiş olmıyım. yardımcı olursanız sevinirim...
  • blackened69 • 27 Ekim 2004 21:48 • #539821
    ilk önce ikinci el aldığını dikkate alırsak, amfinin iyi kullanılmış olsa bile bazı bölgelerinin eskimiş ya da tozlanmış olduğunu da unutmayalım. amfiyi açıp transistörleri kontrol et, hoparlörün kağıdının kalitesine, telin sarım sıklığına ve kalın olmasına dikkat et. jack girişinin sorunlu olmamasına dikkat et, jakı içe ve yana doğru hareket ettirerek anlayabilirsin. ayrıca ekolayzır bölümündeki bütün butonları temizlettir, clean-distortion switch'ini de temizlettirmeyi unutma. böyle küçük ayrıntılar sesin kalitesini büyük şekilde etkiler. bu sorunların büyük bir çoğunluğe eğer iyi bir şey alıcaksan zaten oluşmayacaktır.

eğer minik bir çalışma amfisinden büyük bir stüdyo amfisine terfi ediceksen, ilk önce apartmanda sesi çok açamayacağını kabul etmelisin :) bence en fazla 100 watt'lık bişeyler bak... ki onlar bile 400 dolar civarında oluyorlar (marshall olanları tabi) eğer mesa-boogie bakıyorsan direkt olarak vazgeç, çooook pahalılar be!

zaten verdiği ton filan sana kalmış...
  • pUnKeR • 2 Kasım 2004 22:00 • #539917
    bi tane var peavey special 150 istediğim türden bi anfi bunla ilgili ne dersin alıyımmı 500 milyon.
  • blackened69 • 2 Kasım 2004 22:37 • #539918
    150 watt mı? evde mi çalmayı düşünüyorsun? stüdyo mu yoksa kendi grubunla çaldığın yerde mi kullanıcaksın?

15 watt'ın cam kırdığını gözümle gördüğüm için evde kullanmamanı öneririm. çünkü yüksek wattlı amfilerin sesi açıldıkça tonu daha bir güzel oluyor. yani sesi 8e filan getirmen imkansız.

500 milyona çok güzel marshall'lar da bulabilirsin gene 150 watt ama ikinci el. amfinin her şeyini denemen gerektiğini unutma!
  • souls_for_rent • 3 Kasım 2004 17:30 • #539929
    ahhh ah!!! bendeki amfi de 120 watt ama bi kere bile sesini sonuna kadar açamadım... gerçi açtım da tele dokunmaya korktum... ama çok haklısın sadece evde çalışmak için veya çalmak için 15 wattlık amfiler daha uygun...
  • KerryKing • 8 Kasım 2004 20:28 • #539993
    evet evde cep amfisi olarak nitelendirilen,7-10-15-20 wattlık amfiler işini görür herhalde,ama stüdyo gibi bir yere koymayı düşünürsen,düşündüğün marka Peavey önerebileceğim markadır.
    Peavey marka bir de bir processor olabilir,senin için uyumlu ikili olabilir ;)
    tabi bütçen ne kadar bilemem ama ev için alıyorsan o kadar para verme yazık.onun yerine amfi+processor alabilirsin hocam,senin için de daha sağlıklı olur kanımca.
    Kolay gelsin.Saygılar.
  • blackened69 • 10 Kasım 2004 20:54 • #540025
    ha bir de Laney marka çalışma amfilerine sakın elini sürme. full gain çalmak imkansız neredeyse. patlak bir amfi gibi geliyor ses, hatta gelmiyor! ama dikkat çalışma amfisi diyorum. çünkü yüksek watt'lı olanlarında bu sorun olmayabilir.
  • stranger_sws • 11 Kasım 2004 09:40 • #540033
    arkadaşlar evde kullanım için 15 W lık amfiler ne kadar..(ikinci el veya sıfır)?
  • stranger_sws • 11 Kasım 2004 09:42 • #540034
    ha bi de sormayı unuttum :)
    çalışırken kulaklık kullanmayı düşünüyorum hani şu 30 milyonluk falan oluyor ya insanı Dj ye benzetiyor(allah göstermesin:) ) onları kullanırsam verim alabilir miyim?.... bazı kişiler onların sadec müzik dinlemeye yaradığını söylüyor asla en dandik bi amfiden alacağım zevki almaz mışım siz ne dersini...?
  • blackened69 • 11 Kasım 2004 18:44 • #540040
    15 watt amfilerde sadece şu markalar uygun bence: Oscar Schmidt by Washburn, Marshall, Fender. Fiyat olarak en uygunu Washburn hem de Full Gain çalıp sesi 8'e getirmek mümkün. Okulun müzik atölyesini sarsıyor! Harika Heavy Metal, Thrash Metal ve her tür rock tonu var. Bu tür amfilerde isimden çok işçilik ve malzeme kalitesi önemlidir. Hoparlörün kağıt kalitesi, telin sarım sıklığı, tarnsistör kalitesi. 100 dolara bulursunuz.

Kesinlikle kulaklıkla çalmaya kalkma. Çünkü gerçekten berbat hissettiriyor!