Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Boss ME33 veya ME50...

• krmızıbulut • 27 Ekim 2004 22:44 • #539822
    Ben BLUES ve JAZZ çalmak istiyorum. Sizce nasıl bir pedal almalıyım. Boss ME33, Boss ME50 ve Digitech RP7 (Bu alet lambalıymış) aletlerini tavsiye ediyorlar ama bilemiyorum. Siz ne dersiniz. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler...
  • aykuth • 28 Ekim 2004 09:16 • #539826
    İyi bir gitar, iyi bir anfi sana gerekli olan. Bahsettiğin processorler değil. Bence paranı bunlara değil direk anfi ve gitara yatır.

Jazzda temiz bir sese, bluesda ise overdriven tonlara ihtiyacın olacak. Niye efekt aleti istediğini ise anlamış değilim.

Elindeki ekipman nedir?
  • krmızıbulut • 4 Kasım 2004 12:25 • #539940
    Aykut bende şu an FenderMexico Strat ve Marshall G30R 30 Watt anfi var. Anfiyi taşımak sorun olduğu için pedal alsam daha kolay olur diye düşündüm. Sence yanlış mı düşünüyorum?
  • PurpleOverdosE • 4 Kasım 2004 23:43 • #539949
    bende me 50 var.sonuna kadar tavsiye ederim
  • krmızıbulut • 8 Kasım 2004 22:37 • #539995
    Başka fikri olan yok muuuuuuuuuu?
  • aykuth • 9 Kasım 2004 11:16 • #539998
    üzgünüm bu başlığa cevap vermemişimdir diye düşünüyordum.

Gitarın istediğin işe uygun bana kalırsa. Ama anfin için aynı şeyi söylemek zor. Marshall rock/metal türevleri için çok daha uygun bir anfi bana kalırsa.

Anfiyi taşımak zor demeni ise anlayamadım. Bir yerlerde çalmak için mi bir pedal istiyorsun yoksa kendi kendine çalışmak için mi anlayamadım. Durumu biraz daha açıklarsan sevinirim.

Şu an için aklıma gelen öneriler

pod 2.0, XT ve behringer V-amplar var işine yarayabilecek.

Boss'un blues driver diye bir pedalı vardır ama ne kadar işini görür bilemem. Demosunu çok beğenmedim ben. Marshallın da blues breaker veya braker diye bir pedalı olacaktı.

www.bossus.com
    adresinden demosunu bulup dinleyebilirsin.

Blues tonları için Tech21 ürünleri işine yarayabilir. Bence Gt-2, TRIAC bir denenebilir.

Müzik mağazalarını bir dolaş bunları denemek için.

Ben yine de pedala değil, anfi ve gitara yatırım yapardım. Stratın manyetiklerini değiştirmek ve fender veya roland bir anfiye geçmek gibi.
  • m0rtis • 10 Kasım 2004 01:26 • #540010
    Boss ME serisi yeterli bir alet digil. Boss gt 3 veya 6 desen tamam ama ME para verilemye deyecek bir alet digil. Onun yerine bi POD olmanı tavsiye ederim. POD dan istediğin tonu elde edebilirsin fakat PODlarda sert tonlar alınamıyor sen de zaten jazz blues yapacağın sert tonlara ihtiyacın yok.

Behringer Vamp2 tavsiye ederim, çok da pahalı digil yani ME50 den daha ucuz..