Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Bi Bakın Bakalım Buraya..

• düşyılmaz • 14 Kasım 2004 16:13 • #540080
    Birisne deimki;
    İş Ders Alma boyutuna gelince büyüsü biraz bozuluyor bende,uzak düşüyorum ozaman biraz müziğe..
    o da dediki,herkesin bir ustası vardır.
    dedim bende,evet muhakkak vardır ama,inşaattaki işçinin ustası gibi olmamalı ustada,ellerin parmakların,tutuşun kolun,teknik,taktiğin ötesinde olmalı birazda..her öğretici usta sıfatına girmiyor böylece..
    cogu zaman birinden teknik öğrenerek değilde,bir fiil hisle,uyuşmaya çalışmakla,bereber müzik yapmakla öğrenilir dedim müzik biraz.öyle dersle,derse verilen paralarla ne kadar gidiliyor?
    bilmiyorum ben.. derimki ancak,müziğin tekniği bir yere kadar,enstrümanın.. Malmsteen diyelim,adama saygı duyulur,Vai'e,Satriani'ye,Gilbert'e,ne bilim bilimum virtüözlere,cok iyiler,muhakkak ama,Mesela Erkan Oğur kadar duygu verbiliyorlarmı,heycan veriyorlar ama,duygu¿
    komuşmak,tartışmak isterim..
  • Norton • 14 Kasım 2004 18:30 • #540081
    ben hiç ders almadım ve gayet de memnunum halimden.virtüözite olayına gelince onun da b.kunu çıkarmamak gerekir diyorum.mesela malmsteen'in tekniği süperdir belki ama çooooook kötü bir besteci.meseal joe satriani ve paul gilbert direk turrrrrrrrrrrrrrr olayına girip saçmalamıyorlar.ama slash ve jimi bu alemi yönetir derim.
  • pUnKeR • 14 Kasım 2004 21:04 • #540086
    bende hiç ders almadım ama hem oldukça iyi calıyorum hemde gitarla cok değişik bir bağ kuruyorum.pek cok arkadaşım var ders alıyo ama boş.ders parası bence o derse fazla onun yerine daha cok calışarak daha iyi calınabilir. ders almamak insanı kastığı için daha cok bağlanıyosun bu müziğe ve her zaman öğrenebileceğin birşeyler oluyo.. jimi hendrix olmıyacak zamanda olmıycak işler yaptığı için onu tek geçerim...
  • stranger_sws • 14 Kasım 2004 22:58 • #540091
    ders almadan çalmayı öğrenenler:
    nasıl çalıştınız hangi alıştırmaları yaptınız? yardımcı olur musunuz??
  • okyhendrix • 15 Kasım 2004 22:31 • #540109
    bence bi davulcu ve basçı bul ve amçsızca stüdyoda takılın.en azından öğrenme aşamasında hiç sıkılmayacağını garanti ederim:)tabi bulduğun elemanlarla ortak noktalarınız olması şart.yoksa herşey başlamadan bitiyo...
  • blackened69 • 15 Kasım 2004 22:36 • #540110
    Derssiz olmaz... Bunu sadece ders alan anlayabilir...
  • okyhendrix • 15 Kasım 2004 22:56 • #540115
    tabiyki bilen birinin desteği daha kolaylaştırır ama derssiz olmaz dersek olmaz bence.derssiz olabilir ama grubun yoksa büyük ihtimalle sıkılıp bırakırsın bu işleri.ayrıca pek çok sağlam gitarist sistematik dersler almamıştır.herşey senin gitara bakış açında bitiyor bence.ya da enstrumanına.herneyse...
  • Norton • 16 Kasım 2004 00:18 • #540118
    derssiz olmaz demek çoook saçma bir mantık bence...
  • düşyılmaz • 16 Kasım 2004 13:37 • #540122
    dersiz olmaz bazılarına tabii ki :)
    herkeste derssiz bi bok becercek diye bişi yok..
    adam ders gereksinimi duyuyorsa,yoklugundan muzdaripse alsın,naaoalım..
    ama bundan rahatsız olamak ta ayrı bir mevzuu..
    ben onu diyorum..
    dersiz öğrenmek isteyen arkadaşım, ne çalıyorsan artık,gec basına cal dur,bir yerinde güzel bir sey duyar onun gırtlagından tutup nesi var nei yok alırsın.aldıklarınıda zamanla diğerleriyle birleştirip,uzuuun zaman sonra müzisyenim ben diyebilirsin
  • souls_for_rent • 16 Kasım 2004 19:01 • #540129
    yani al eline bir iki tane etüd - metod kitabı falan... çalış... bişeyler öğren ve sonra bir grup bul... onlarla çal... çalış... en iyi yöntem budur!!!