Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

hade cewap plsss!!

• what_tha • 16 Kasım 2004 21:12 • #540130
    selamlar ya bisi ögrenmek istiyorum.ben solak oldugumdan piyasadaki ucuz ve kolay bulunan gitarlardan olan cortX2 aldım.simdilerdeyse manyetikleri değiştirmeyi düsünüyorum.gecenlerde 50$ a ikinci el seymour duncan humbucker buldum.şimdi onu alsamda diğer humbuckerı degistirmesem bi sakatlık olurmu..birde soyle guzel ama el yakmayan manyetik soylerseniz sevinirim...sagolun simdiden..
  • wedge antilles • 17 Kasım 2004 01:13 • #540134
    Hiçbir sakatlık olmaz hatta gitarının sesi toparlanır. Kimileri polarizasyon dengesinden bahsederler ama "solak manyetiği" diye birşey yok dünyada. Zaten manyetik değiştiği sırada gerekli ayarlama yapılacak.

İkinci sorun için şunu öğrenmem lazım, SD' nin hangi model manyetiğini buldun ve ne tarz çalıyorsun?...Eğer bu sorularımı cevaplarsan sana bir manyetik listesi çıkartabilirim...: )
  • what_tha • 17 Kasım 2004 14:03 • #540135
    valla hangi model oldugu hakkında birsey diyememde genelde metal agirlikli seyler caliyorum ne onerebilirsin soyledigim gibi ekonomik olaraktan..
  • wedge antilles • 17 Kasım 2004 15:35 • #540136
    Seymour Duncan sitesine girip "humbuckers" kısmından görüntüsüne bakarak bir fikir edinebilirsin elindeki manyetiğin ne olduğu hakkında. Heavy Metal için Dimarzio' nun Tone Zone ve X2N ve Super Distortion' ları oldukça uygun manyetiklerdir. Fiyatlarıda aşağı yukarı 100-120 USD arası değişir. İkinci elleri 50-70 USD arası bulunabilir.